کد مطلب: 93237 تعداد بازدید: ۱۸۰

استاد حوزه و دانشگاه :

مردم در زندگی به سه اصل اخلاص، اعتدال و ولایت توجه کنند

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸:۴۱
مدرّس حوزه و دانشگاه رمز موفقیت و ماندگاری انسانها را در اخلاص، اعتدال و ولایت دانست و گفت: مردم می توانند با اتکا به این سه اصل، به مرتبه سعادت و خوشبختی در زندگی برسند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مسعود رجب نژاد در مراسمی که به مناسبت دهه کرامت در مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان نمین برگزار شد طلاب را به الگوگیری از بانوی کریمه اهل بیت(علیهم السلام) در زمینه های علمی، معرفتی و پشتیبانی از ولایت توصیه کرد و گفت: حضرت معصومه(سلام الله علیها) در مباحث علمی متفکر و اندیشمند بوده و به مسائل علمی و دینی مردم پاسخگو بودند.

وی افزود: سه خصلت اخلاص، اعتدال و ولایت در حضرت معصومه (سلام الله علیها) تجلی داشت که از مشکلات رمز گشایی کرده و الگوی تمام عیار در تعامل سازنده با مشکلات بود که جانش را خالصانه تقدیم مسیر ولایت کرد.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: در این ایام حتماً چله نگه داریم دهه کرامت بهار چله موسویه بوده و این چله ها انسان را در زندگی بیمه می کند و پشتیبانی بیمه این چله ها رعایت آداب چله نشینی، که اجتناب از محرمات و پرداختن به واجبات است.

رجب نژاد ادامه داد: حضرت معصومه(سلام الله علیها) را در غنیمت شمردن زمان های زود گذر زندگی سرمشق خود قرار داده تا بیشترین بهره را از کمترین فرصت در همه زمینه های درسی و زندگی ببرید و عبارت ما می توانیم را ملکه وجود خودتان بکنید.