کد مطلب: 93235 تعداد بازدید: ۱۸۵

کارشناس آموزش مدرسه علمیه الزهراء"س" اردبیل:

بانوان طلبه در زمینه حل مشکلات زنان و خانواده ورود کنند

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۷:۰۴
کارشناس معاونت آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) اردبیل گفت: دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران می توانند در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جامعه ورود کرده و مشکلات زنان و خانواده را برطرف نمایند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم سیده کبری موسوی در جمع مددجویان کمیته امداد امام(ره) اردبیل با هدف معرفی حوزه های علمیه خواهران در میان این قشر گفت: نیاز جامعه به تبیین عقاید، احکام و آموزه های دینی، ورود بانوان به عرصه تحصیل در حوزه های علمیه خواهران را ضروری می کند.

وی به ضرورت ورود بانوان در عرصه تبلیغ معارف دینی تاکید کرد و افزود: حضرت زهراء(سلام الله علیها) اولین بانوی تربیت شده مکتب رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) و الگوی کامل برای بانوان مبلغه است که طلاب بایستی خط مشی ایشان را در تمام مراحل زندگی بخصوص کسوت طلبگی ملاک عمل خود قرار دهند.

کارشناس آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) به تاریخچه تاسیس حوزه علمیه خواهران اشاره و تصریح کرد: در گذشته تحصیلات دینی بانوان، صرفا به برخی از زنان که غالبا از وابستگان علمای بزرگ بودند اختصاص داشت اما امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی زمینه تحصیل علوم دینی برای عموم بانوان فراهم شده و محدودیت و مانعی در فراگیری معارف الهی وجود ندارد.

موسوی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ واحد علمی تربیتی حوزوی خواهران در سطح کشور وجود دارد و این فرصت و نعمت بسیار بزرگی است که بانوان توفیق شاگردی مکتب امام صادق(علیه السلام) را داشته و به بیان آموزه های دینی در میان اقشار خواهر جامعه بپردازند.