کد مطلب: 93208 تعداد بازدید: ۴۵۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

فضای مجازی یکی از مهمترین منابع تغذیه فکری انسان است

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵:۵۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با بیان اینکه در دنیای جدید حضور مردم در فضای حقیقی در مقایسه با فضای مجازی منفعل و کم رنگ است، گفت: در عصر جدید دستیابی به اطلاعات و تغذیه فکری انسان بیشتر در فضای مجازی اتفاق می افتد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه آنلاین با سفیران کوثرنت استان، حضور مردم در فضای مجازی را کیفی از حضور در فضای حقیقی بیان کرد و گفت: در جوامع امروزی مردم در فضای حقیقی به نوعی حضور منفعل داشته، به طوری که معمولاً با گونه ای از اجبار به دنبال امرار معاش در این فضا هستند اما اطلاعات و نیازمندی های فکری و حتی نیازهای عاطفی خود را از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تأمین می کنند.

وی برنامه ریزی و انتخاب راهبردهای منسجم از سوی حوزه های علمیه در زمینه تبلیغ در فضای مجازی را لازم و ضروری دانست و افزود: بدون آشنایی با ظرفیت ها و آسیب های فضای مجازی نمی توان از آن استفاده بهینه برد و حتی ممکن است تبلیغ در این فضا نتیجه عکس داشته باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اظهار داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی موجود در بستر فضای مجازی، انتظار ما از طلاب تبلیغ گسترده و هوشمند در فضای مجازی است. البته این کار نیازمند توانمندسازی طلاب برای ورود به این عرصه مهم و در عین حال حساس است.

قربانی ادامه داد: سیاست ما بر این است که تبلیغ در فضای مجازی را توسعه دهیم. بدین منظور در تلاشیم توسط طلاب توانمند در امر تبلیغ و مبلغان مجازی، کانال تبلیغی در محلات  ایجاد نماییم تا به تولید محتوای معارفی در این کانال ها بپردازند.

وی به لزوم آشنایی طلاب با فضای مجازی تأکید، و بیان کرد: تبلیغ در فضای مجازی بدون تسلط به چگونگی کار با ابزارها و برنامه های موجود در آن تقریباً غیر ممکن و در مواردی هم به ضد تبلیغ تبدیل می شود. بنابراین برای توانمندسازی طلاب جهت ورود به فضای مجازی به تلاش، برنامه ریزی و تدبیر سفیران کوثرنت در مدارس جهت توانمندسازی طلاب امید بسته ایم تا ما هم بتوانیم از ظرفیت آنها در این فضا بهره‌مند شویم.