کد مطلب: 93206 تعداد بازدید: ۱۶۰

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تشکیل گروه های پژوهشی موجب توانمندسازی پژوهشگران حوزوی می شود

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳:۰۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: تشکیل گروه های پژوهشی موجب رشد و ارتقای علمی طلاب استان و فرصتی برای توانمند سازی پژوهشگران حوزوی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه شورای علمی پژوهشی استان، تشکیل گروه های پژوهشی توسط طلاب را گامی در جهت رشد و ارتقای پژوهشی استان دانست و گفت: این اتفاق علمی، فرصتی مغتنم برای طلاب پژوهشگر است تا بتوانند وارد عرصه پژوهش شده و قابلیت های خود را نمایان کنند.

وی تشکیل گروه های پژوهشی را از جمله اهداف شورای علمی پژوهشی استان بیان کرد و افزود: چنین گروه هایی می توانند زمینه ساز ورود طلاب در عرصه پژوهش شده تا طلاب طرح های خود را زیر نظر این گروه ها انجام داده و دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

قربانی اظهار داشت: گام نخست در امر پژوهش، راه اندازی گروه های پژوهشی زیر نظر اساتید توانمند بوده و گام بعدی تدوین طرح های پژوهشی توسط این گروه ها و نهایتا در مرحله سوم طرح ها در شورای علمی پژوهشی استان بررسی شده و بعد از تصویب نهایی، اعضای گروه پژوهشی با آمادگی بیشتری به تحقیق ادامه دهند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل تربیت طلاب پژوهشگر را مورد توجه اساتید قرار داد و تاکید کرد: وجود طلاب توانمند در عرصه پژوهش، نیاز مجموعه حوزه علمیه خواهران بوده و امروزه موضوعات متنوعی در جامعه وجود دارد که طلاب باید به تحقیق در آنها بپردازند تا بتوانند پاسخگوی افکار عمومی باشند.