کد مطلب: 93191 تعداد بازدید: ۲۳۴

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل:

حوزه های علمیه خواهران نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند

پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴:۲۴
مدیر مدرسه علمیه الزهراء (سلام الله علیها) اردبیل گفت: طلاب حوزه های علمیه خواهران با تقویت روحیه دین مداری و دین داری در میان بانوان می توانند نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم افسانه جهانی در جلسه نحوه همکاری حوزه علمیه خواهران با مرکز نگهداری از زنان خشونت دیده وابسته به موسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) اردبیل، کم رنگ شدن باورهای اعتقادی در زندگی را از دلایل مهم افزایش طلاق در جامعه دانست و گفت: با بهره گیری از ظرفیت طلاب می توان بانوان جامعه را در زمینه مدیریت خانه و خانواده توانمند کرده و در نهایت از میزان افزایش طلاق پیشگیری نمود.

وی برگزاری دوره های مهارت افزایی در رابطه با سبک زندگی اسلامی را موثرترین راهکار در عرصه مبارزه با آسیب اجتماعی بزرگی چون طلاق و تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد و افزود: برای کاهش مشکلات خانوادگی و ایجاد سازش بین زوجین، مجموعه حوزه علمیه خواهران جهت انجام مشاوره و آموزش آموزه های دینی و مهارت های زندگی در خانه امن موسسه خیریه ائمه اطهار (علیهم السلام) اعلام آمادگی می کند.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) ادامه داد: حوزه های علمیه نهادی مردمی بوده و در قبال تهاجم فرهنگی و آسیب های اجتماعی جامعه مسوولیت سنگینی دارند که بررسی علل و عوامل بروز معضلات اجتماعی و ارائه راهکار برای حل آنها یکی از رسالت های مهم حوزه های علمیه خواهران است.

در ادامه عزیز طلوعی مدیر عامل موسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) از اعلام آمادگی حوزه علمیه خواهران با این موسسه استقبال و قدردانی کرد و افزود: به فضل الهی زمینه تبلیغ طلاب حوزه علمیه خواهران در این مؤسسه را فراهم خواهیم کرد.