کد مطلب: 93113 تعداد بازدید: ۲۳۴

مشاور مدرسه علمیه ولیعصر”عج” گرمی:

حضرت معصومه(س) الگوی ولایتمداری برای جهان اسلام بودند

چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳:۳۱
مشاور مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی با اشاره به الگوی ولایتمداری حضرت معصومه(س) گفت: وجود الگوهای رفتاری نقش بسیار کلیدی در رشد و سعادت انسانها دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه تاری زاده در مراسم میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها)، طلاب را به توجه در سیره و اخلاق و زندگانی آن حضرت توصیه کرد و افزود: ولایتمداری حضرت معصومه (سلام الله علیها) الگویی رفتاری و نمونه ای عملی برای رشد و سعادت انسانها است.

وی بیان داشت: حضرت معصومه(سلام الله علیها) از نظر مسائل علمی و بصیرت اجتماعی و سیاسی در جایگاه والایی قرار داشتند و در مسیر حفظ حریم امامت و ولایت حرکت می کردند.

مشاور مدرسه علمیه ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) گرمی در بیان لقب فاطمه ثانی برای حضرت معصومه(سلام الله علیها)، اظهار داشت: آن بانو همانند حضرت زهرا(سلام الله علیها) در علم، عمل و کمالات و...گوی سبقت را از دیگران ربودند و لذا آینه دار تجلی ام‌الائمه جلوه‌گاه جلال و جمال و کمالات بی‌شمار و اوصاف برتر مادر گرامی‌اش حضرت زهرا (س) بودند.

تاری زاده با اشاره به اهمیت سبک زندگی ائمه معصومین(علیهم السلام) گفت: لازم است برای رسیدن به زندگی سالم؛ ترویج فرهنگ خودباوری، حیا و حجاب در میان دختران، اصلاح نگرش های خانواده و نیز الگوگیری از سیره و سبک زندگی حضرت معصومه(سلام الله علیها) به طور جدی مورد توجه عموم مردم و بخصوص مسئولین فرهنگی قرار گیرد.