کد مطلب: 92838 تعداد بازدید: ۱۶۸

مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان اردبیل:

نهضت علمی امام صادق(ع)، به حقایق اسلام رونق بخشید

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹:۳۲
مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان اردبیل گفت: نهضت بزرگ علمی امام صادق (ع) به حقایق اسلام رونق بخشیده و جامعه را از انحرافات دینی نجات داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین علی کریمی در جلسه اخلاق مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع)، با اشاره به فعالیت های گسترده امام جعفر صادق(ع) گفت: نهضت بزرگ علمی این امام همام به حقایق اسلام رونق داده و با نشر معارف اسلامی و تربیت شاگردان متخصص، جامعه اسلامی را از کفر و انحرافات دینی نجات داد.

وی طلاب را به رعایت حسن خلق توصیه کرد و افزود: حسن خلق و گشاده رویی به عنوان بارزترین صفت، در معاشرت های اجتماعی باعث نفوذ محبت شده و در تأثیر سخن، اثری شگفت انگیز دارد. به همین جهت خداوند پیامبران را انسان هایی عطوف و مهربان قرار داده تا بهتر در مردم اثر گذاشته و به سوی خود جذب نمایند.

مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان تصریح کرد: طلاب و مبلغان باید با رعایت اخلاق اسلامی و عمل به آموزه های دینی و در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی، برای دختران و زنان جامعه الگو بوده و در جهت استحکام و تقویت بنیان خانواده اسلامی ایرانی گام بردارند.

کریمی به تبیین ابعاد ایثار و فداکاری پرداخت و اظهار داشت: در یک خانواده متعالی باید ایثار، گذشت، آرامش و صمیمیت وجود داشته باشد تا پایه های خانواه مستحکم شود بنابراین طلاب باید با در نظر گرفتن این حسنات، الگویی مناسبت برای خانواده ها باشند.