کد مطلب: 92815 تعداد بازدید: ۷۳

مشاور مدرسه علمیه ثامن الحجج"ع" پارس آباد:

اهمیت کرونا، نقش اثرگذاری مشاوران را برای مردم آشکار کرد

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹:۲۸
مشاور مدرسه علمیه ثامن الحجج"علیه السلام" گفت: اهمیت بیماری کرونا، نقش بی بدیل مشاوران را در ایجاد آرامش روحی برای مردم آشکار کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم لیلا علیاری با اشاره به مشاوره های مختلف صورت گرفته در این ایام گفت: در بحث بیماری کرونا برای مردم عیان شد که کمک از مشاوران مذهبی در عرصه های مختلف زندگی چقدر می تواند در ایجاد آرامش روحی و روانی مفید و موثر باشد.

وی افزود: واحد مشاوره مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه السلام) با توجه به عدم امکان حضور طلاب در مدرسه به خاطر شیوع ویروس کرونا، مدیریت و پیشگیری از مشکلات اجتماعی و تربیتی را هدف قرار داده و خدمات مشاوره ای را برای طلاب به صورت تلفنی و مجازی و در مواقع ضروری به صورت حضوری با مراعات پروتکل بهداشتی ارائه نموده است.

مشاور مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه السلام) به تبیین فعالیت های مشاوره ای این واحد علمی تربیتی پرداخت و بیان داشت: با ایجاد بستر مناسب در فضای مجازی، مباحث خانوادگی، تحصیلی، روحی و روانی و اخلاقی برای طلاب مجرد و متاهل به صورت مجزا ارائه شده و به پرسش های آنها در این زمینه پاسخ داده می شود.

علیاری ادامه داد: بر اساس مستندات موجود، پس از تعطیلی مدارس 85 درصد از طلاب جهت مشاوره و مراقبت از آسیب های اجتماعی به صورت تلفنی و غیرحضوری مراجعه نمودند که از این میان 32 درصد به امور تحصیلی، 29 درصد به مسائل اخلاقی و روانی و 29 درصد به امور خانوادگی ارتباط داشت.