کد مطلب: 92790 تعداد بازدید: ۳۵۵

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر:

توفیق هدایت گری مردم، شریف ترین اعمال است

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۲:۰۵
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه«سلام الله علیها» مشگین شهر در رابطه با اهمیت فراگیری معارف دینی گفت: توفیق آموزش علم دین و هدایتگری مردم شریف ترین اعمال است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه نعمتی در جمع مددجویان کمیته امداد امام(ره) با هدف بسترسازی ظرفیت پذیرش در میان این قشر گفت: فراگیری علوم دینی، افزون بر آثار فردی دارای آثار اجتماعی است زیرا توفیق هدایت مردم ارزشمندترین اعمال و قائم بر سیره انبیاست.

وی با استناد به آیات و روایات افزود: دین اسلام تأکید ویژه‌ای بر علم‌آموزی همه آحاد جامعه دارد و علم دین را مختص عده‌ای خاص نمی‌داند چرا که آموزش احکام و معارف دینی، مقدمه رهایی انسان از گناه و رسیدن به سعادت ابدی است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) در ادامه تصریح کرد: از آنجا که تربیت به عنوان مسئولیتی خطیر همواره دغدغه والدین می باشد، بدیهی است تشویق فرزندان به فراگیری علوم اسلامی و پیروی از دستورات دین بارزترین مولفه در راستای تحقق این مهم است.

نعمتی در پایان به تبیین مزیت های تحصیل در حوزه پرداخت و اظهار داشت: آموزش و ترویج سبک زندگی دینی از جمله اهداف حوزه های علمیه است که در قالب برنامه های فرهنگی و پژوهشی و آموزشی به طلاب ارائه می شود.