کد مطلب: 92687 تعداد بازدید: ۳۸۵

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

رسالت حوزه های علمیه، تربیت مبلغ جهت حضور در عرصه های فرهنگی است

شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۱:۵۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: علمداری فرهنگی از وظایف حوزه های علمیه نیست بلکه تربیت علمداران فرهنگی از رسالت های این نهاد دینی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام(ره) استان، مسؤولیت اجرای فعالیت های فرهنگی در جامعه را دستگاه های فرهنگی دانست و گفت: وظیفه حوزه های علمیه در این باب تربیت نیروی انسانی بوده و دستگاه های فرهنگی باید از ظرفیت طلاب در اجرای برنامه ها بهره ببرند.

وی افزود: با وجود این، به خاطر دغدغه های فرهنگی حوزه های علمیه حاضریم با استفاده از امکانات و اساتید حوزه، در ایام تابستان دوره های معارف اسلامی برای مددجویان و کارکنان خواهر کمیته امداد و دیگر نهادها برگزار کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به برنامه های مختلف فرهنگی کمیته امداد برای بانوان مددجو اظهار داشت: معارف حوزه باید به بدنه جامعه منتقل شده و نباید در حوزه های علمیه محبوس بماند، لذا تمام همت ما بر این است که فعالیت های حوزه در عرص های اجتماعی جدی تر دنبال شود.

قربانی دغدغه اصلی خود را مباحث زن و خانواده در جامعه بیان کرد و افزود: معتقدم حوزه علمیه خواهران  باید در این زمینه جهاد کند. با اداره اوقاف رایزنی شده که با راه اندازی حوزه علمیه محلات در مساجد، برنامه های آموزشی متناسب با نیاز آن محله و با موضوع زن و خانواده  برگزار کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه های آموزشی و معرفتی در محلات، انسجام محلی و اجتماعی فوق العاده بین خانم ها ایجاد می کند که در سایه آن می توانند بسیاری مسائل و مشکلات محلات را مدیریت و برطرف نمایند.

مدیر استانی اردبیل ابراز امیدواری کرد: با ورود خواهران طلبه به محلات و شناخته شدن آنها در میان بانوان، معضل خانم جلسه ای ها که امروزه یکی از معضلات فرهنگی جامعه بوده و در موارد متعددی آموزه های اشتباه خود را به مردم منتقل می کنند به طور کل برچیده شود.

قربانی برخی از ریشه های فقر اقتصادی را در فقر فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: در حوزه علمیه خواهران استان این آمادگی وجود دارد که با بهره گیری از ظرفیت طلاب، مددجویان را به لحاظ فرهنگی و اجتماعی تقویت نماید تا با حضور فعال و تأثیرگذار در جامعه، بتوانند با فراهم نمودن زمینه های رشد اقتصادی خودشان،  در کاستن از مشکلات اقتصادی جامعه نیز نقش آفرین باشند.

پایان بخش جلسه امضای تفاهم نامه همکاری طرفین بود.