کد مطلب: 92153 تعداد بازدید: ۱۸۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

طرح تأسیس حوزه های علمیه محلات پیگیری می شود

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹:۲۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: به منظور بهره مندی حداکثری از ظرفیت مساجد و کاهش مشکلات اجتماعی، پیگیر تأسیس حوزه های علمیه در محلات هستیم.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی که اخیرا به این مسؤولیت منصوب شده، در نخستین دیدار صمیمی خود با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در محل این اداره کل، مساجد را ظرفیتی عظیم در انتقال مباحث فرهنگی و خانواده توصیف کرد و گفت: در نظر داریم با همکاری مجموعه اوقاف و امور خیریه، از ظرفیت مساجد بهره برده و در قالب حوزه های علمیه محلات، مباحث زن و خانواده توسط اساتید و مبلغین حوزه علمیه خواهران برای بانوان علاقمند، در مساجد تدریس گردد.

وی به تشریح این طرح پرداخت و افزود: هدف ما از اجرای این طرح جلوگیری از معضلات اجتماعی و مشکلات زندگی می باشد. در این طرح هر یک از مبلغین مسؤولیت اجرای کلاس های معارف و مباحث زن و خانواده در مساجد محلات خود را بر عهده گرفته و به بیان مباحث دینی خواهند پرداخت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان دغدغه دیگر خود را ارتقای رتبه علمی استان دانست و بیان داشت: در صددیم مجوز انتشار دو فصل نامه علمی، تحت عنوان آموزه را از مرکز قم اخذ نموده و محتوای این نشریه را نیز توسط کارگروه های علمی متشکل از اساتید پژوهشگر تولید کنیم.

قربانی هدف از قبول مسؤولیت حوزه علمیه خواهران اردبیل را ایجاد تحول در این مجموعه علمی تربیتی بیان کرد و گفت: از برنامه های ما اخذ مجوز برگزاری رشته های کاربردی از قبیل: تربیت کودک، مشاوره و... از مرکز قم برای سال های آتی است تا از خروجی اینها مرکز مشاوره اسلامی بانوان در استان را راه اندازی نماییم.

وی ادامه داد: انجام فعالیت های علمی تربیتی به گونه ای است که اگر صرفاً به منظور رفع تکلیف انجام گیرند، نتیجه بخش نخواهد بود لذا باید کارها به صورت جهادی دنبال شود که در این زمینه نیز نیازمند همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه هستیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده از انتخاب 40 مسجد جهت اجرای برخی طرح های اوقاف خبر داد و گفت: آمادگی لازم را داریم که ظرفیت این مساجد را در اختیار حوزه علمیه خواهران جهت برگزاری کلاس های معارف قرار دهیم.

وی حوزه علمیه خواهران را زیرساخت برای سازمان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: بنده موقع تحویل سازمان تبلیغات استان به مدیر کل جدید، به ایشان گفته ام که استفاده از ظرفیت حوزه علمیه را در اولویت قرار دهید؛ چراکه بر این باوریم بدون همکاری حوزه علمیه پیشرفتی در کار سازمان حاصل نمی شود.