کد مطلب: 91626 تعداد بازدید: ۱۸۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

آموزش های آزاد برای بانوان علاقمند به معارف اسلامی آغاز می شود

دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰:۰۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: به منظور بهره مندی بانوان فاقد شرایط ثبت نام در حوزه های علمیه، آموزش های آزاد برای بانوان علاقمند به معارف اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه حاشیه بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران گفت: با توجه به اینکه ثبت نام برخی بانوان علاقمند به علوم اسلامی در حوزه علمیه خواهران به دلیل محدودیت شرایط سنی امکان پذیر نمی باشد لذا برآن شدیم به جهت محروم نماندن این عزیزان از فراگیری علوم دینی، طرح آموزش های آزاد با عنوان طرح کوثر را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این طرح در کمیسیون تخصصی استان بررسی و سپس با مدیر حوزه های علمیه خواهران در میان گذاشته شده است، افزود: طرح کوثر در قالب 8 واحد درسی در حوزه زن و خانواده با بهره گیری از اساتید مجرب حوزه علمیه خواهران برای عموم بانوان برنامه ریزی شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در ادامه پس از بحث و بررسی های لازم بیان داشت: مجموعه پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران و مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل در قالب 2 فاز با 7000 متر مربع زیربنا بزرگترین مجموعه حوزوی خواهران در شمالغرب کشور محسوب می شود که از سال 1387 شروع شده و متأسفانه به دلیل کمبود بودجه به بهره برداری کامل نرسیده است.

قربانی خواستار تخصیص بودجه بیشتر نسبت به سال های قبل شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه نماینده ولی فقیه در استان به نوعی کارفرمای پروژه محسوب می شوند لذا به استاندار در جلسات مکرر یادآور شدیم که به خاطر جلوگیری از برخی حواشی اجتماعی، در تخصیص بودجه کافی به این واحد علمی تربیتی تسریع کنند.

وی با اشاره به بدهی پروژه بیان داشت: با توجه به بدهی بالای پروژه و کمبود اعتبار مرکز قم، درخواست داریم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بودجه بیشتری به حوزه علمیه خواهران تخصیص دهد.

در ادامه داوود شایقی از وجود چنین مجموعه علمی و فرهنگی ابراز خرسندی کرد و افزود: قطعاً فعالیت چنین مجموعه ای در جامعه لازم و ضروری بوده، لذا تمام سعی خود را به کار خواهیم بست تا بیشترین درصد تخصیص بودجه را به این واحد آموزشی اختصاص دهیم.