کد مطلب: 91585 تعداد بازدید: ۵۲۵

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران بازدید کرد

دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۲۵:۲۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه حاشیه بازدید داوود شایقی از پروژه مدیریت حوزه علمیه خواهران اردبیل گفت: این پروژه با 7000 متر مربع زیربنا بزرگترین مدرسه علمیه خواهران شمالغرب کشور محسوب می شود که از سال 1387 شروع شده و متأسفانه به دلیل کمبود بودجه به بهره برداری کامل نرسیده است.

وی خواستار تخصیص بودجه بیشتر نسبت به سال های قبل شد و افزود: با توجه به اینکه نماینده ولی فقیه در استان به نوعی کارفرمای پروژه محسوب می شوند لذا به استاندار در جلسات مکرر یادآور شدیم که به خاطر جلوگیری از برخی حواشی اجتماعی، در تخصیص بودجه کافی به این واحد علمی تربیتی تسریع کنند.

قربانی با اشاره به بدهی پروژه بیان داشت: با توجه به بدهی بالای پروژه و کمبود اعتبار مرکز قم، درخواست داریم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان عنایت بیشتری به حوزه علمیه خواهران داشته باشد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه نهادی مردمی بوده، لذا از برنامه های ما اجرای طرح کوثر برای عموم بانوان علاقمند به فراگیری معارف اسلامی می باشد تا بتوانیم در ایام تعطیلی دروس حوزوی در تابستان، برای بانوان شهر خدمات آموزش معارف اسلامی ارائه دهیم.

در ادامه این جلسه داوود شایقی از وجود چنین مجموعه علمی و فرهنگی ابراز خرسندی کرد و افزود: قطعاً فعالیت چنین مجموعه ای در جامعه لازم و ضروری بوده، لذا تمام سعی خود را به کار خواهیم بست تا بیشترین درصد تخصیص بودجه را به این واحد آموزشی اختصاص دهیم.