کد مطلب: 91527 تعداد بازدید: ۲۳۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

صدا و سیما در تثبیت جایگاه حوزه علمیه خواهران در جامعه می تواند اثربخش باشد

یکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۳:۳۹
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: صدا و سیما در شناساندن و تثبیت جایگاه حوزه علمیه خواهران در جامعه نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای استان شناساندن حوزه علمیه خواهران در سطح استان را لازم و ضروری دانست و گفت: مجموعه صدا و سیما می تواند در تثبیت جایگاه حوزه علمیه خواهران در جامعه نقش حائز اهمیتی ایفا کند.

وی با اشاره به همکاری قابل تحسین صدا و سیما با مجموعه حوزه علمیه خواهران، صدا و سیما را در رشد 80 درصدی پذیرش امسال سهیم دانست و گفت: پخش تیزر پذیرش در شبکه استانی به صورت منظم و در زمان های مناسب و انتشار اطلاعیه پذیرش در کانال اطلاع رسانی صدا وسیما یکی از دلایلی است که می توان در بحث پذیرش به آن اشاره کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان افزود: با توجه به رشته های متعدد، شیوه آموزشی و واحدهایی که در حوزه مسائل زنان و خانواده در حوزه علمیه خواهران آموزش داده می شود قطعاً طلاب خواهر می توانند در برنامه های صدا وسیما نقش مؤثری داشته باشند.

این مقام مسؤول اظهار داشت: در مجموعه حوزه علمیه خواهران استان، اساتید خواهر برجسته ای در رشته های فقه و خانواده و... داریم که می توانند در تولید برنامه های مربوط به احکام عمومی بانوان با صدا و سیما همکاری نمایند.

قربانی با بیان اینکه حدود 800 طلبه خواهر در سطح استان وجود داشته و امسال حدود 240 نفر ورودی جدید نیز به جمع جویندگان معارف الهی افزوده خواهد شد، گفت: درخواست ما این است که صدا وسیما با برنامه ریزی های مستمر، طلاب خواهر را در تولید برنامه های معارفی به همکاری دعوت نموده تا با ایجاد حس اثرگذاری اجتماعی در آنان به انگیزه و علاقه این عزیزان افزوده شود.

پژوهشگر حوزوی با توجه به تهاجم فرهنگی و رسانه ای نظام سلطه بیان داشت: در حال حاضر جنگ اصلی میان نظام اسلامی و نظام سلطه، جنگ رسانه ای بوده که برای پیروزی در این جنگ، رسانه های ما بایستی از حالت تدافعی خارج شده و راهبرد تهاجمی را در پیش بگیرند. از این رو بر اساس راهبرد تهاجم رسانه ای، تولید برنامه ها باید به گونه ای باشد که با چالش کشیدن نظام سلطه، بتوانیم در تولیدات رسانه های وابسته به نظام سلطه اثر گذاشته و فعالیت آنها را به مسیر مورد نظر خود سوق دهیم.

در ادامه علی ملا احمدی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با اشاره به ضرورت استفاده از اساتید و طلاب خواهر در تولید برنامه های مربوط به مسائل زنان و خانواده، گفت: مناسب است در خصوص بیان احکام ویژه بانوان در صدا و سیمای استان طرحی توسط اساتید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل تدوین و به صدا و سیما ارائه شود تا پس از بررسی کارشناسی و تأمل درباره الزامات و محدودیت های چنین برنامه هایی، بتوانیم برنامه مناسبی برای بانوان تولید نماییم.