کد مطلب: 91488 تعداد بازدید: ۱۸۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

اردبیل رتبه اول پذیرش را در کشور دارد

پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۰:۲۸
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: براساس آمار ارائه شده، اردبیل رتبه نخست پذیرش طلبه را در سطح کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه آنلاین مدیران استانی با اشاره به آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران از ابتدای اردیبهشت ماه، گفت: در 23 روز سپری شده از ایام پذیرش، استان اردبیل نسبت به سال گذشته رشد 80 درصدی داشته و در سطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

وی موفقیت به دست آمده را حاصل تلاش بی وقفه و خالصانه همکاران استان دانست و گفت: اولین گامی که ما در عرصه پذیرش برداشتیم تشکیل ستاد پذیرش متشکل از مدیران مدارس و معاونین استان بود که پس از بحث و بررسی های تخصصی، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و مسیر حرکت کل مدارس تعیین گردید که طی نامه رسمی به مدیران مدارس ابلاغ شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان به گزینی را دغدغه اصلی ستاد پذیرش بیان کرد و گفت: ما در تبلیغ پذیرش، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه را مغتنم شمرده و طی نامه ای پوستر پذیرش را به آنها ارسال کردیم تا در تمامی کانال ها و گروه های مرتبط مننتشر کنند.

قربانی اظهار داشت: استفاده از پتانسیل دو نهاد کمیته امداد امام(ره) و سپاه در پذیرش بسیار مفید فایده بود به طوری که در کمیته امداد اطلاعیه پذیرش در بیش از 400 کانال و گروه مرتبط با این مجموعه منتشر، و در پایگاه های بسیج خواهران نیز پیامک تبلیغاتی به بانوان ارسال شد که به لطف خدا بسیار اثربخش بود.

این مقام مسؤول تغییر پروفایل بیش از 1500 طلبه دانش آموخته و در حین تحصیل به پوستر پذیرش را حرکتی اثرگذار دانست و گفت: از اقدامات دیگر این مجموعه در عرصه پذیرش مکاتبه با ادارات اوقاف، تبلیغات اسلامی، فرهنگی و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، شهرداری، آموزش و پرورش، کانون فرهنگی مساجد، دارالقرآن و... بود.