کد مطلب: 90800 تعداد بازدید: ۱۵۲

امام جمعه کلور در نشست پژوهشی مدرسه علمیه الزهراء«س» خلخال:

بیماری کرونا حکم رفع وجوب روزه ماه رمضان را ندارد

شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۶:۵۰
امام جمعه کلور در نشست پژوهشی که به منظور بررسی فقهی روزه داری در شرایط کنونی برگزار شد، گفت: ویروس کرونا حکم رفع وجوب روزه ماه رمضان را ندارد.

   به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل/ حجت الاسلام والمسلمین محمد شیرعلی پور در نشست پژوهشی مجازی با موضوع بحث فقهی روزه داری در ماه رمضان و خوف از ابتلا به بیماری کرونا، گفت: ویروس کرونا نمی تواند دلیل بر حکم رفع وجوب روزه ماه رمضان باشد.

   وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مسئله رفع وجوب روزه بر فرض ترس از ابتلا به بیماری کرونا منطبق شده است، افزود: پزشک متخصص نقشی طریقی در تشخیص ابتلا به ویروس کرونا دارد و اصل، تشخیص شخص مکلف برای روزه گرفتن هست.

   امام جمعه شهر کلور اظهار داشت: فرد روزه دار با اتخاذ تدابیری می تواند ترس از ابتلا را از خود رفع کند و با صرف برخی غذاها و نوشیدنی ها در زمان های افطار و سحر یا فاصله دو وعده و نیز با کم کردن تردد در جامعه روزه ماه رمضان را بگیرد.

   شیرعلی پور با بیان نقش دشمنان اسلام در تضعیف اعتقادات مردم، گفت: معاندین نظام اسلامی از هیچ فرصتی علیه مسلمین دریغ نکرده و اکنون که ایران در شرایط رویارویی با ویروس جهانی کرونا قرار دارد اقدام به شبهه افکنی در مورد وجوب روزه ماه رمضان کرده اند.

   وی افزود: باید با هوشیاری و عدم دخالت احساسات، پاسخ های علمی و دقیق به شبهات مطرح شده داد لذا در این زمینه نقش مبلغان و طلاب اهمیت بسیاری دارد.