کد مطلب: 90201 تعداد بازدید: ۵۰۱

در پی اقدام تحسین برانگیز طلاب در جهت تغسیل فوت شدگان ویروس کرونا؛

مدیر حوزه علمیه خواهران استان از فداکاری طلاب حاضر در بهشت زهرای اردبیل قدردانی کرد

یکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴:۱۹
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی از ایثار و جان فشانی گروهی از طلاب حوزه علمیه خواهران اردبیل که به منظور تغسیل فوت شدگان بیماری کرونا در آرامستان بهشت زهرا حضور یافته بودند قدردانی کرد.

   به گزارش روابط عمومی –در دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران استان به اتفاق مدیر مدرسه علمیه الزهراء«س» اردبیل با گروهی از طلاب حوزه علمیه خواهران اردبیل که به منظور عمل به احکام متعالی اسلام و تغسیل فوت شدگان بیماری کرونا در آرامستان بهشت زهرا حضور یافته بودند حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی ضمن قدردانی از اقدام شایسته و ایثار و فداکاری این طلاب، با اشاره به روایتی، توفیق خدمت به مردم را نعمتی الهی دانسته و گفت؛ این کار شما ایثار و از جان گذشتگی بوده و قطعاً خداوند اجر و ثواب این عمل حسنه را به شما عطا خواهد نمود.

   وی در جهت تسهیل در امور این طلاب، در دیداری که با حجت الاسلام والمسلمین محمد عسگری مدیر عامل سازمان بهشت زهرای اردبیل داشت، گفت: در جهت اجرای احکام اسلامی و عمل به تکالیف شرعی، حوزه علمیه خواهران اردبیل آماده هر گونه همکاری با سازمان بهشت زهراست.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی حضور طلاب جهت پاسخگویی به مسائل شرعی در آرامستان ها را امری ضروری بیان کرده و افزود: پیشنهاد ما این است که سازمان بهشت زهرا در کنار ایجاد فضای مناسب برای تبلیغ آموزه های اسلامی در آرامستان ها، برنامه منسجمی هم برای ترویج فرهنگ تغسیل افتخاری داشته باشد تا مومنین بتوانند در غیاب غسال های رسمی سازمان و شرایط بحرانی، به این مجموعه کمک نمایند.

   در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد عسگری مدیر عامل بهشت زهرا از اعلام آمادگی طلاب جهت همکاری با این سازمان استقبال و قدردانی کرده و گفت: شایسته است طلاب حوزه های علمیه احکام کفن و دفن را به صورت عملی آموزش ببینند تا در شرایط بحرانی مشکلی نداشته باشیم.

وی قول مساعد داد تا شرایط حضور تبلیغی طلاب حوزه علمیه خواهران در آرامستان ها را فراهم نماید.