کد مطلب: 89648 تعداد بازدید: ۲۱۸

در جهت تقویت همکاری بیش از پیش صورت گرفت:

دیدار مسؤول قرار فرهنگی فاطمه الزهرا«س» با مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل

چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷:۱۱
مسؤول قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا«س» اردبیل به منظور تقویت همکاری بیش از پیش طلاب خواهر با این نهاد با مدیر حوزه علمیه خواهران استان دیدار کرد.

   به گزارش روابط عمومی در دیداری که فیمابین مسؤولین دو مجموعه فرهنگی حوزه علمیه خواهران و قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا«س» به منظور تقویت رابطه همکاری صورت گرفت: حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به فعالیت پیشین طلاب در قرارگاه، مساجد را ظرفیت بسیار عظیمی در جهت اجرای فعالیت های فرهنگی عنوان کرده و گفت: از دغدغه های ما این است که در هر مسجد طلبه ای جهت انجام فعالیت های فرهنگی و برپایی کلاس های آموزشی متناسب با مشکلات فرهنگی محله حضور داشته باشد که در این امر مساعدت قرارگاه بسیار مهم است.

   وی افزود: با عملی شدن این کار، مساجد از حالت غربت در آمده و بستر مناسبی جهت حل معضلات اجتماعی مردم ایجاد خواهد شد.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی به بیان اهمیت تأثیر گذاری بانوان طلبه در جامعه پرداخته و خاطر نشان کرد: بانوان نقش بسزایی در موفقیت های اجتماعی دارند و به همین دلیل نظام سلطه تلاش می کند این ظرفیت را تبدیل به چالش کند.

   وی اثرگذاری طلاب خواهر در جامعه نسبت به طلاب برادر را به مراتب بالاتر توصیف کرده و خاطر نشان کرد: تعدادی از واحد درسی حوزه های علمیه خواهران به مسئله خانواده پرداخته و طلاب را برای مواجهه با معضلات اجتماعی آماده می نماید.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه در تلاشیم مرکز پیش دبستانی وابسته به حوزه علمیه خواهران تأسیس نماییم، گفت: هدف ما این است که با ورود فرزندان به این مجموعه، زمینه حضور و آشنایی خانواده های آنها با معارف الهی میسر گردد و همچنین با ارتقا پیش دبستانی به مقاطع بالاتر به تربیت نیروی متخصص و متعهد بپردازیم.

   در ادامه این دیدار علی حسن زاده مسؤول قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا«س» از فعالیت طلاب در برنامه های مختلف قرارگاه قدردانی کرده و گفت: با توجه با اینکه فعالیت ما در عرصه های محرومیت زدایی مالی، فرهنگی و اجتماعی از مناطق محروم است لذا نیازمند همکاری مضاعف طلاب خواهر در بحث آموزش خانواده و... هستیم.

   وی افزود: اکثر فعالیت های قرارگاه در عرصه بانوان را طلاب خواهر پشتیبانی می کنند و سیاست ما هم بر این است که حتماً در مباحث خانواده از حضور طلاب بهره مند شویم.