کد مطلب: 89394 تعداد بازدید: ۱۷۱

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر گفت:

حجاب، روح زن را از قید رقابت بی اساس آزاد می کند

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸:۳۲
خانم شهربانو افشاری بی حجابی را عرصه ای برای یک رقابت روحی و کاهش اعتماد به نفس دانسته و گفت: حجاب، روح زن را از قید یک رقابت بی اساس آزاد می کند.

   به گزارش رابط خبری - در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب که برای مدیران و مربیان مهدهای کودک در این مدرسه علمیه برگزار شد، خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه«س» به بیان اهمیت حجاب از منظر قرآن و روایات پرداخته و گفت:حجاب از امتیازات زنان و محل تجلی لطافت روح زن است.

   وی افزود:حجاب مظهر اقتدار زن و نشانه مدیریت او در ارتباط با نامحرمان است چراکه خداوند مسئولیت کنترل ارتباط میان زن و مرد را بر عهده زنان قرار داده است.

   خانم افشاری با اشاره به افزایش بی حجابی در جامعه، بیان داشت: معضلی که در حال حاضر در جامعه‌ ما است و متأسفانه به رسانه‌هایمان هم راه پیدا کرده‌ است، عدم رعایت عفاف و حجاب و شکستن حریم میان مرد و زن است.

   معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه«س» بی حجابی را عرصه یک رقابت بی اساس دانسته و اذعان داشت: موج بی حجابی در جامعه بدین معنی نیست که افراد انگیزه دینی ندارند بلکه یک رقابت کاذب که ریشه ای جز جهل ندارد ایجاد می شود.

   استاد مدرسه علمیه فاطمیه«س» با استناد به آیه 59 سوره احزاب حجاب را مختص پوشش ندانسته و افزود: عدم حجاب گفتاری، و رعایت نکردن حیا در رفتار و برخورد با نامحرم  نیز به اندازه پوشش نامناسب اثرات سوء دارد لذا باید مراعات گردد.

   وی اثر فردی، خانوادگی و اجتماعی را سه آثار مترتب بر حجاب برشمرده و خاطر نشان کرد: فرد با حجاب علاوه بر حفظ حرمت فردی، انحراف خانواده خود را کاهش داده و سازنده تر از فرد بی حجاب در جامعه ایفای نقش می کند.