کد مطلب: 89392 تعداد بازدید: ۳۸۸

مدیر حوزه علمیه خواهران در دیدار با طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا«س» نمین:

اصلی ترین توان انقلاب اسلامی توان فرهنگی است

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی اصلی ترین توان انقلاب اسلامی را توان فرهنگی دانسته و گفت: کشورهای غربی از توان و سلطه فرهنگی انقلاب اسلامی بیم دارند که توانسته دنیا را تحت تأثیر قرار دهد.

   به گزارش روابط عمومی - حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در دیداری که با طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا«س» نمین در سالن جلسات این واحد علمی تربیتی داشت، با اشاره به انتخابات پیش رو، فعالیت طلاب در جهت بصیرت دهی به مردم و تبیین شاخصه های مقام معظّم رهبری در خصوص انتخاب اصلح را از وظایف حوزه های علمیه و طلاب بیان کرده و گفت: حضور پرشور مردم و طلاب در پای صندوق های رأی، پایه های نظام اسلامی را قطعاً نسبت به گذشته مستحکم تر خواهد کرد.

   وی با بیان اینکه خدمت به طلاب یک نعمت و توفیق الهی است، قدردانی از این نعمت را برای خادمین طلاب لازم و ضروری خوانده و خاطر نشان کرد: طلاب برای یک رسالت بزرگ وارد حوزه علمیه شده اند لذا ما اگر حق طلاب که سربازان ولی عصر«عج» و حضرت زهرا«س» هستند را ادا نکرده ایم باید در پیشگاه صاحبان واقعی این طلاب پاسخگو باشیم.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی تحولات به وجود آمده در جامعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را تحولی بی نظیر دانسته و افزود: به برکت انقلاب اسلامی بانوان امکان حضور در عرصه های مختلف جامعه را پیدا کرده و جزو افراد اثرگذار در تحولات اجتماعی سیاسی جامعه ما هستند.

   استاد حوزه و دانشگاه بانوان را بخشی از علت محدثه انقلاب اسلامی قلمداد نموده و خاطر نشان کرد: به دلیل وجود تأثیرگذار بانوان است که دشمن برای تضعیف انقلاب اسلامی، با تمام توان خود بر روی زنان سرمایه گذاری می کند تا با استفاده از ابزار فرهنگی، انقلاب اسلامی را تضعیف کرده و به آن ضربه وارد کند.

   وی اصلی ترین توان انقلاب اسلامی را توان فرهنگی دانسته و افزود: کشورهای غربی از توان فرهنگی انقلاب بیم دارند و از سلطه اسلام و تأثیرات آن در نظام بین‌الملل و ملت‌های کشورهای مختلف دنیا به شدت نگرانند. به خاطر همین نگرانی‌هاست که نظام سلطه سعی بر براندازی نظام اسلامی دارد.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی بارزترین ویژگی انقلاب اسلامی را انطباق آن با فطرت انسانها دانسته و افزود: دشمنان برای کنترل شرایط منطقه و جلوگیری از پیشرفت اسلام، تحولاتی را در کشورهای منطقه ایجاد کردند و با ایجاد داعش در جهت خشن نشان دادن چهره اسلام و کشته شدن مسلمانان به دست خودشان، سعی بر ایجاد شرایط ناامنی در منطقه و از بین بردن اسلام را داشته و دارند.

   مدیر حوزه علمیه خواهران استان با تشریح قدرت فرهنگی انقلاب اسلامی، طلاب را به تقویت آن در جامعه توصیه نموده و گفت: در قبال شهدای مدافع حرم که در پی توطئه‌های دشمنان در منطقه، برای دفاع از حریم اهل بیت«ع» آماده رزم شدند، طلاب وظیفه دارند از حریم فکری اهل بیت«ع» در میدان جنگ اندیشه‌ها دفاع نمایند.

   وی دفاع از حریم فکری اهل بیت«ع» را مهم‌تر از حریم ظاهری دانسته و افزود: اگر باور و اعتقاد شهدای مدافع حرم برگرفته از اهل بیت«ع» نبود نمی توانستند در جبهه های دفاع از حریم اهل بیت«ع» حضور یابند لذا این باور و اعتقاد معنوی انسان است که او را به این سمت و سو می کشاند.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی طلاب را توصیه به توکل بر خدا و استمداد از ائمه معصومین«ع» کرده و افزود: با توکل به خدا و ائمه«ع» زمینه های موفقیت را فراهم نموده تا به طلبه موفق تبدیل شوید.