کد مطلب: 89363 تعداد بازدید: ۱۷۸

مشاور مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی گفت:

رشد مادران در گرو فرزندآوری است

پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹:۴۶
خانم فاطمه تاری زاده رشد مادران را در گرو فرزندآوری عنوان کرده و گفت: کسی که خود را از مادربودن برای فرزندان متعدد محروم می‌کند، مواهب معنوی فراوانی را از دست می‌دهد.

   به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولیعصر (عج) در همایش تجلیل از مادران که با حضور کادر، اساتید، طلاب و مادران طلاب برگزار شد؛ خانم فاطمه تاری زاده، مشاور و مدرّس این واحد علمی تربیتی مادر را موجودی ارزشمندتر از همه معرفی کرده و گفت: هر فرزند یک اثر هنری فاخر است که ارزش یک عمر سرمایه‌گذاری هنرمندی را دارد که مادر تمام سرمایه جسمی و روحی خود را در مسیر تربیت او گذاشته است.

   وی با اشاره به وظیفه خطیر مادری عنوان داشت: مادر با یک دست گهواره را تکان می دهد اما با یک دست عالم را متحول می کند که ممکن است دانشمندی تحویل جامعه بدهد.

   خانم تاری زاده رشد مادران را در گرو فرزندآوری بیان کرده و گفت: مادران با تولد هر فرزند، خود را رشد می‌دهند. کسی که خود را از مادربودن برای فرزندان متعدد محروم می‌کند، مواهب معنوی فراوانی را از دست می‌دهد.

   مشاور واحد علمی تربیتی ولی عصر«عج» نقش مادر را مانند معلمی شغلی بسیار ارزشمندتر از هر کسب و کار دیگری دانسته و خاطر نشان کرد: رسالت مادر نسبت به شغل معلمی اولویت دارد چراکه تأثیر به مراتب بالاتری در تربیت انسان دارد.

   وی تاکید کرد: معلمی هر چند که شغل انبیا است لکن انبیا نیز نیازمند موجودی به نام مادر هستند که آنها را بزرگ نموده و تربیتشان کند. لذا می توان نتیجه گرفت که معلم دستیار مادر و توضیح‌دهندۀ تعلیمات حکیمانۀ مادر است.

تجلیل از مادران طلاب و طلاب متأهل پایان بخش این برنامه بود.