کد مطلب: 89359 تعداد بازدید: ۲۵۶

امام جمعه شهرستان مشگین شهر گفت:

ملاک تنظیم مسیر سیاسی باید براساس ولایت باشد

پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۲۹
حجت الاسلام والمسلمین رضا باوقار به انتخاب نمایندگان بر اساس شاخصه های ولایت فقیه اشاره کرده وگفت: ملاک تنظیم مسیر سیاسی باید براساس ولایت باشد.

  به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر در نشست بصیرتی که در آستانه انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در این مدرسه علمیه برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین رضا باوقار امام جمعه مشگین شهر به بیان ویژگی ها و مسئولیت های یک طلبه پرداخته و گفت: تقوا و خودسازی، اخلاص در عمل و رعایت ذی طلبگی، تحصیل علم وآگاهی به زمان، از بایسته های یک طلبه شایسته است.

  وی افزود: طلاب حوزه های علمیه در آستانه انتخابات با داشتن آگاهی سیاسی و بصیرت دینی می توانند شاخصه‌های يك كارگزار خوب و نمونه در جامعه اسلامی را شناسایی کرده و با تبلیغ در جهت حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی، نقشه های دشمنان را ناکام بگذارند.

  حجت الاسلام والمسلمین باوقار به تبیین شاخصه‌های كانديدای اصلح از نگاه مقام معظم رهبری پرداخته و خاطر نشان کرد: فرمايشات رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب امور است و تمام شاخص‌هايی كه ايشان به‌عنوان ولی امر مسلمين جهان تعیین فرموده است بايد اجرايی شود.

  مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه«س» به انتخاب نمایندگان بر اساس شاخصه های ولایت فقیه تأکید کرده وگفت: ملاک تنظیم مسیر سیاسی باید براساس ولایت باشد.

  وی لزوم انتخاب نمایندگان را برمبنای پارامترهایی که ولی فقیه تعیین نموده، بیان کرده و افزود: کسی که در جمهوری اسلامی می‌خواهد مسئولیتی را احراز کند، شرط اساسی او این است که اعتقاد حقیقی به ولایت فقیه داشته باشد.