کد مطلب: 89234 تعداد بازدید: ۲۳۶

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد گفت:

اهل بیت«ع» خزانه داران گنجینه علم الهی هستند

سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸:۴۲
خانم عظیمه جنگ آرا به تبیین ویژگی های خاندان رسالت و اهل بیت«ع» پرداخته و گفت: خاندان پیامبر«ص» خزانه‏ داران گنجینه علم الهی و تشریح کننده‏ پیام وحی و حجت رسای الهی بر پهنا‏ی زمین هستند.

  به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد - در مراسمی که به مناسبت هفته زن در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گرديد، خانم عظیمه جنگ آرا از اساتید این واحد آموزشی به بیان ویژگیهای اوصیای پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) پرداخته و گفت: فرستادگان خدا حافظان دین، حجت خدا بر بندگان، دستاویزی برای تقرب به خداوند متعال و راهی برای رسیدن به بهشت است تا بندگان برای نجات و رهایی از زشتی ها و پلیدیها به ایشان مراجعه نمایند.

  وی با اشاره به میراث معنوی حضرت زهرا(س)، مصحف فاطمه و خطبه فدکیه را بخشی از میراث آن حضرت بیان کرده و افزود: مصحف فاطمه(س) کتابی است شامل سخنانی که فرشته الهی به او الهام کرده و امام علی(ع) آنها را نوشته است. این صحیفه بنابر روایات در دست امامان بوده و هم‌اکنون در دست امام زمان (عج) است.

  خانم جنگ آرا به تبیین ویژگی های خاندان رسالت و اهل بیت«ع» پرداخته و گفت: خاندان پیامبر«ص» خزانه‏ داران گنجینه علم الهی و تشریح کننده‏ پیام وحی هستند که خداوند آنها را حافظان دین، حجت خدا بر بندگان و راهی برای رسیدن به خود قرار داده است.

  استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) شناساندن شخصیت حضرت زهرا (س) برای افراد جامعه را از وظایف طلاب دانسته و خاطر نشان کرد: طلاب باید با عمل به سیره و سبک زندگی فاطمی، آن را در جامعه ترویج دهند تا معضلات اجتماعی جامعه حل شود.

  در پایان مراسم مولود خوانی صورت گرفته و به شرکت کنندگانی که همنام حضرت فاطمه زهرا(س) بودند هدایایی اهداء شد.