کد مطلب: 89154 تعداد بازدید: ۱۲۲

امام جمعه شهرستان گرمی گفت:

فاطمه زهرا«س» الگوی کامل سبک زندگی اسلامی است

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵:۰۰
حجت الااسلام والمسلمین صفری با تبریک میلاد حضرت زهرا(س)، آن حضرت را الگوی جهانیان معرفی کرده و افزود: فاطمه زهرا الگوی کامل و کارآمد سبک زندگی اسلامی است.

  به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر (عج) گرمی-  در همایشی که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) با همکاری بسیج خواهران سپاه ناحیه گرمی برگزار شد. حجت الااسلام والمسلمین یدالله صفری، امام جمعه و مؤسس حوزه های علمیه گرمی، با تبریک میلاد حضرت زهرا(س)، به ضرورت شناخت ایشان اشاره کرد و بیان داشت: شناخت آن حضرت کافی نیست لذا در کنار شناخت، عمل به سیره رفتاری، تربیتی، اخلاقی و...حضرت زهرا(س) ضروری است.  

  وی تربیت حضرت زهرا(س) را جزء عالی ترین و بی نظیرترین تربیت ها معرفی کرد و گفت : در عصری که نه دانشگاه بود، نه اینترنت، نه آسایش کافی در زندگی و ... حضرت زهرا(س) با کمترین و ناچیزترین امکانات فرزندانی تربیت کرد که الگوی جهانیان تا به روز قیامت شدند.

  حجت الاسلام والمسلمین صفری خاطر نشان کرد: حضرت زهرای مرضیه(س)، راه خداست؛ لذا باید برای رسیدن به مقصد، این راه را طی کرد.

  امام جمعه شهرستان، تاکید کرد: صراط مستقیم ، مسیری است که از شمشیر برنده تر و از مو باریکتر است و عبور از این مسیر برای عده ای سخت تر و برای عده ای به سرعت باد خواهد بود و انتخاب مسیر در این دنیا است ، اول شناخت حق و باطل و دوم عمل به حق و دوری کردن از باطل است .

  مؤسس حوزه های علمیه گرمی آن حضرت را الگوی جهانیان معرفی کرده و افزود: فاطمه زهرا«س» الگوی کامل و کارآمد سبک زندگی اسلامی است.

  وی به مهربانی و رأفت زیاد حضرت زهرا (س) به امت خود اشاره کرد و گفت : حضرت زهرا(س) در محراب عبادت برای همه حتی همسایگانی که آن حضرت را اذیت می کردند دعا می نمودند و از خداوند متعال در برابر عمل خیر خود شفاعت امت رسول الله (ص) را در روز قیامت درخواست کردند.

از دیگر برنامه های این همایش ، مولودی خوانی ، تجلیل از مادران شهداء،اهدای هدایا به همنامان حضرت زهرا(س) و پذیرایی بود.