کد مطلب: 89100 تعداد بازدید: ۱۴۴

استاد مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر عنوان کرد:

راه رسیدن به یک خانواده آرمانی، سبک زندگی فاطمی است

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۷:۳۵
خانم سمیه موسوی با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا«س»،ایشان را الگوی تمام جهانیان در ابعاد مختلف زندگی معرفی کرده و گفت: بهترین راه رسیدن به یک خانواده آرمانی و سعادت اخروی، رعایت سبک زندگی فاطمی است.

  به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر- در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و فرزندشان امام خمینی(ره)، با دعوت از مادران طلاب در این مدرسه علمیه برگزار شد خانم سمیه موسوی استاد این واحد علمی- تربیتی با اشاره به جایگاه زنان در اسلام گفت: در طول تاریخ بشریت هیچ تفکر و آئینى همانند اسلام زن را به جایگاه حقیقى خویش نرسانده و با حقوق واقعیش آشنا نساخته است.

  وی افزود:  تکریم شخصیت زن و احترامى که مکتب اسلام به زن قائل شده همگان را به شناختى عمیق از زن و نقش مؤثر او در صحنه آفرینش فرا می ‏خواند .

  خانم موسوی با  بیان این نکته که آئین های دیگر نگاهی طفیلی به نقش مادری و همسری زنان دارند، گفت: بانوان از گذشته‏ هاى دور در گستره تاریخى  مورد اجحاف قرار گرفته، تا جائیکه مقام او را کم تلقى کرده و در عرصه عمل منزلتش را حقیر دانسته‏ اند.

  استاد مدرسه علمیه فاطمیه(س) با اشاره به شخصیت والای حضرت زهرا(س)،آن حضرت را الگوی تمام جهانیان در ابعاد مختلف زندگی معرفی کرده و خاطر نشان کرد: بهترین راه رسیدن به یک خانواده آرمانی و سعادت اخروی، رعایت سبک زندگی فاطمی است.

  وی با اشاره به نقش خطیر زنان در خانواده سه صفت مذموم "بخل، تکبر و ترس " را از صفات ممدوح برای زنان برشمرد و افزود: بخل و امانتداری زن نسبت به اموال شوهر،ترس در قبال عفت و آبرو و تکبر در مقابل نامحرم، مهم ترین شاخصه یک زن مسلمان است.

اجرای مسابقات شاد میان طلاب، تجلیل از مادران طلاب ،مولودی و پذیرایی پایان بخش این مراسم بود.