کد مطلب: 89098 تعداد بازدید: ۲۵۷

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در همایش شکوه مادری عنوان کرد:

حضرت زهرا«س» الگوی کامل برای همسرداری و تربیت فرزند است

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰:۲۱
آیت الله سید حسن عاملی با اشاره به عظمت حضرت زهرا (س) و روایات وارده در مورد آن حضرت، گفت: حضرت علی (ع) الگو برای عدالت و تصویر حکومت آرمانی، امام حسین(ع) الگو برای مبارزه با ظلم و حضرت زهرا (س) الگوی برای بانوان در همسر داری و تربیت فرزند است.

  به گزارش خانم سمیرا رستمی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س) - در همایش شکوه مادری که به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و هفته زن با همکاری مدرسه علمیه الزهرا (س)، هیئت جامع فاطمه الزهرا(س) و هیئت رزمندگان اسلام و با حضور پرشور بانوان اردبیلی در مهدیه اردبیل برگزار شد. آیت الله سید حسن عاملی ضمن تبیین علم، حلم، زهد و ایمان حضرت زهرا(س)، افرادی را که قائلند حضرت زهرا(س) به درد این روزگار نمی خورد محکوم کرده و گفت: تاریخ زیر پای حضرت زهر(س) است.

  وی عنوان مادری را اصلی ترین شخصیت زن بیان کرده و افزود: هنر زن در این است که دوران حساس تربیتی کودک خود را مدیریت کرده و فرزندانی را تربیت کند که مملکت، تاریخ و کشور مدیون او باشند.

  آیت الله عاملی کم ارزش کردن عنوان مادری، مقام معلّم و بر هم زدن سیستم الگوگیری را منجر به شکست تمدن اسلامی قلمداد نموده و خاطر نشان کرد: الگوی جاودانه باید دارای سه ویژگی علم، عصمت و ارتباط عاطفی با فرد باشد.

  امام جمعه اردبیل با اشاره به عظمت حضرت زهرا (س) و روایات وارده در مورد آن حضرت گفت: حضرت علی (ع) الگو برای عدالت و تصویر حکومت آرمانی، امام حسین(ع) الگو برای مبارزه با ظلم و حضرت زهرا (س) الگوی برای بانوان در همسر داری و تربیت فرزند است.

  استاد اخلاق برجسته کشوری تربیت فرزندان را به بانوان تأکید کرده و افزود: خواهران بایستی به گونه ای ثمره زندگیشان را تربیت کنند که آنها علما، دانشمندان، عرفا و افراد بزرگی که خالصانه زندگی کرده و سرنوشت تاریخ بشر را تغییر داده اند را برای خود الگو قرار دهند.

  در پایان از بانوان موفقی که سن آنها کمتر از ۴۰ و دارای ۴ فرزند بودند تجلیل شد و مولود خوانی و احسان از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش بود.