کد مطلب: 89095 تعداد بازدید: ۲۱۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل عنوان کرد:

ترویج اندیشه های حضرت زهرا«س» از وظایف طلاب است

یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی طلاب حوزه های علمیه خواهران را سربازان حضرت زهرا«س» خوانده و گفت: ترویج فکر و اندیشه های حضرت زهرا«س» از وظایف طلاب در جامعه اسلامی است.

   به گزارش روابط عمومی - حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در دیداری که با طلاب پایه های 4 و 5 مدرسه علمیه الزهراء«س» اردبیل در محل سالن اجتماعات این واحد آموزشی داشت با اشاره به قداست حضرات معصومین«ع»، وجود ائمه اطهار«ع» را از سنخ وجود الهی بیان کرده و گفت: شناخت حقیقت وجود خداوند و حقیقت صفات خداوند برای ما ممکن نیست. بر این اساس درک حقیقت عدالت خدا برای انسان امکان پذیر نیست و از آنجایی که وجود معصوم از سنخ وجود الهی است لذا شناخت حقیقت وجودی حضرات معصومین«ع» و حضرت زهرا«س» که از نور خدا خلق شده، برای انسان های عادی مقدور نیست.

   وی به توصیف مقام و منزلت حضرت زهرا«س» پرداخته و افزود: آن حضرت روح عالم خلقت است و به همین دلیل با ناراحتی ایشان تمام عالم ناراحت و با خوشحالیش تمام هستی مسرور می شود.

   حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی طلاب حوزه های علمیه خواهران را سربازان حضرت زهرا«س» خوانده و خاطر نشان کرد: ترویج فکر و اندیشه های حضرت زهرا«س» از وظایف طلاب در جامعه اسلامی است.

   مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به محافل حدیثی حضرت زهرا و بیان احکام توسط صدیقه کبری«س»، فعالیت های طلاب را در راستای فعالیت های آن حضرت دانسته و تأکید کرد: سعی کنید با تلاش و پشتکار بیشتر از یاری کنندگان حضرت باشید تا فوز و رستگاری که پاداش یاری کنندگان ایشان است، نصیب شما گردد.