کد مطلب: 88329 تعداد بازدید: ۳۹۴

با هدف آشنایی و استماع مشکلات اساتید انجام شد:

جلسه سرپرست حوزه علمیه خواهران استان با اساتید واحد آموزشی الزهرا«س» اردبیل

یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۳:۳۵
سرپرست حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با هدف آشنایی و بررسی نظرات و مشکلات وضعیت تدریس اساتید، با مدرّسین مدرسه علمیه الزهراء«س» اردبیل دیدار کرد.

   به گزارش روابط عمومی –حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی سرپرست جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با هدف آشنایی و تقویت انگیزه و استماع نظرات، با اساتید مدرسه علمیه الزهراء«س» اردبیل تشکیل جلسه داد.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی در بخش نخست سخنان خود پیروزی انقلاب اسلامی را تحولی عظیم در جهان تلقی نموده و گفت: با توجه به شرایط منطقه و ایران، تحلیلگران غربی باور نداشتند که انقلابی اسلامی در ایران رخ دهد؛ زیرا تصور می کردند زمان تاثیرگذاری دین در تحولات اجتماعی سیاسی تمام شده است.

   سرپرست حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به بحث ولایت در جامعه شیعی، رابطه بین امام و امت را برخاسته از یک نوع محبت و دلدادگی عنوان نموده و خاطر نشان کرد: در کشور های غربی روابط میان کارگزاران حکومت و مردم بر اساس معیارهای مادی و منافع شخصی شکل می گیرد ولی در جامعه اسلامی بین امام و امت رابطه عمیق عاطفی و دینی برقرار می شود که در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته است.

   وی عظمت و قداست ولایت برای تحلیلگران غربی را ناشناخته بیان کرده و افزود: آنها از درک و تحلیل انقلاب اسلامی عاجزند. به همین دلیل توطئه های نظام سلطه با یک سخنرانی رهبر معظم انقلاب خنثی و حتی در موارد متعددی به فرصت تبدیل می شود.

    حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه هرچند در زمان انقلاب برای مردم دغدغه های اقتصادی و سیاسی هم مهم بود ولی مهمترین انگیزه مردم برای انقلاب احیای ارزش های دینی بود و لذا باید ریشه انقلاب را در اسلام جستجو کرد.

   سرپرست حوزه علمیه خواهران استان قدرت اسلام و معنویت را عامل اصلی پیروزی انقلاب دانسته و افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی برخی از نظریه پردازان انقلاب، اذعان کردند که نظریه شان درباره انقلاب اشتباه بوده و به بازنگری در آن پرداختند.

   وی با اشاره به تکراری بودن گفتمان غربی تاکید کرد که تنها گفتمان انقلاب اسلامی متفاوت است که چارچوب فکری و عملی جدید و متفاوتی را عرضه می کند.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به برکت انقلاب اسلامی، فرهنگ مقاومت در حال تبدیل به فرهنگ جهانی است که اگر به سرانجام برسد مقابله نظام سلطه با آن غیر ممکن خواهد شد.

    سرپرست حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به اینکه آثار و برکات انقلاب، فضایی را در جهان ایجاد کرده است که غرب هر لحظه در فکر متوقف کردن آن است، گفت: لطف خدا و حضور همیشه در صحنه ملت باعث شده تا این انقلاب پابرجا بماند.

   وی با اشاره به برنامه های دهه فجر، اساتید و طلاب را که به عنوان سخنران در برنامه حضور می یابند به بیان کلیات نظام اسلامی توصیه کرده و افزود: همکاری با غرب ممکن است مشکلات جزئی ما را حل کند ولیکن این کار دور از شأن و عزت ملت ایران است. جمهوری اسلامی الان طرفداران دلداده ای در سراسر جهان دارد که شیفته گفتمان انقلاب اسلامی و اندیشه های رهبر معظّم انقلاب هستند.

   حجت الاسلام والمسلمین قربانی اساتید و طلاب را به پژوهش و تحقیق درباره انقلاب اسلامی توصیه کرده و افزود: طلاب در خصوص شبهات ناظر به انقلاب که مطرح می شود باید تحقیق و پژوهش نموده و پاسخگو باشند.

   سرپرست حوزه علمیه خواهران استان در بخش دیگر سخنان خود رشد و شکوفایی حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل را از اهداف اصلی خود معرفی نموده و خاطر نشان کرد: مدیران قبلی زحمات فراوانی متحمل شده اند لکن جا دارد رشد بالنده ای در حوزه های علمیه خواهران استان صورت گیرد.

   وی با بیان اینکه امروز رسالت بزرگ تاریخی بر عهده حوزویان است، گفت: امروزه ما بایستی احساس انبیاگونه نسبت به مسائل جامعه اسلامی داشته باشیم و در عرصه های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با همت بیشتر و جدی تر کار کنیم.