کد مطلب: 88136 تعداد بازدید: ۱۶۱

نشست سبک زندگی فاطمی در مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد برگزار شد

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰:۵۰
معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد از برگزاری نشست سبک زندگی فاطمی به مناسبت ایّام فاطمیه«س» در این مدرسه علمیه خبر داد.

     به گزارش رابط خبری –خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد از برگزاری نشست سبک زندگی فاطمی به مناسبت ایّام فاطمیه«س» با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پرهیزگار استاد اخلاق کشوری در این مدرسه علمیه خبر داد.

     در این نشست حجت الاسلام والمسلمین پرهیزگار به بیان کلیات محبت حضرت زهرا (س) پرداخته و گفت: خداوند متعال دین را بر اساس محبت قرار داده است و محبت بنیان دین است. لذا هر کسی بخواهد ایمان واقعی داشته باشد باید رسول خدا و ائمه اطهار(ع) را دوست داشته باشد.

    استاد اخلاق کشوری محبت را در تمامی نهادها و نظام اجتماعی امری ضروری دانسته و افزود: همانطوری که شکل گیری نهاد مقدس خانواده بر اساس محبت است، شکل گیری روابط و نظام اجتماعی نیز بر اساس مهر و محبت می باشد.

     وی به معرفی محبت در آیات و روایات پرداخته و گفت: هر جایی که سخن از محبت به خدا و اولیای الهی شده است در پی آن تبعیت و پیروی از آنها و پرهیز از بدیها و زشتیها آمده است.

     حجت الاسلام والمسلمین پرهیزگار به گونه های محبت اشاره کرده و خاطر نشان کرد: محبت بعضی مواقع در قلب و بعضی مواقع به زبان جاری می شود لکن علاوه بر اینکه این محبت باید در قلب بوده و به زبان جاری شود، بایستی در تمام رفتارها هم تجلی پیدا نماید.

     استاد اخلاق کشوری به بیان عواقب غفلت از محبت حضرت زهرا(س) پرداخته و بیان داشت: غفلت از محبت آن حضرت برابر است با تفسیرهای ناروا. لذا حضرت زهرا«س» کسانی را مورد شفاعت خود قرار می دهد که به دستورات خداوند و پیامبر خدا و ائمه معصومین(ع) عمل نمایند.

     وی شیوه های محبت را بر شمرده و افزود: محبت گاهی پنهان است و گاهی آشکار، لکن گاهی این محبت آنقدر آشکار می شود که بعد از مرگ هم جلوه خود را نشان می دهد لذا بهترین محبت آن است که در قلب بوده و آشکار شود.

     حجت الاسلام والمسلمین پرهیزگار به تبیین آثار و فوائد محبت به اهل بیت«ع» و حضرت زهرا«س» پرداخته و با اشاره به روایتی از پیامبر«ص» گفت: چنانچه آب مایه حیات تمام عالم هستی است همه انسانها نیز در زندگی خود به اهل بیت عصمت و طهارت«ع» مدیون هستند.