کد مطلب: 88135 تعداد بازدید: ۱۳۳

مبلّغ مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی گفت:

بزرگی انسان بزرگوار، در ارتقاء انسانیت است

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۹:۱۶
خانم صغری عیوضی با اشاره به مقام و منزلت حضرت زهرا(س)، گفت: انسان بزرگوار علاوه بر اینکه بزرگ است بزرگی خود را در جنبه ارتقاء انسانیت می خواهد.

به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی- در سومین روز مراسم فاطمیه«س» که در این مدرسه علمیه برگزار شد خانم صغری عیوضی مبلّغ این واحد علمی تربیتی با اشاره به اهمیت عزت نفس در انسان گفت: انسان با عزت کسی است که حتی حاجت خود را با ذلت نمی خواهد و در سایه توکل و ایمان به توحید، راه سعادت را به سوی الله طی می نماید.

      وی انسانیت را به دو قسم حقیر و بزرگ تقسیم کرده و افزود: انسان بزرگ دغدغه ها و خواسته بزرگی دارد اما نوع دغدغه ها با هم فرق دارد طوری که غرب، بزرگی انسان را در قدرت می داند اما دین مقدس اسلام، بزرگی را در دستگیری از دردمندان بیان می کند.

      خانم عیوضی افزود: امام حسین(ع)، مردن در سایه عزت را بهتر از زندگی در سایه ذلت می دانستند چرا که اسلام و عزت حسینی اجازه نمی دهد که انسانیت انسان، زیر بار ذلت بیعت با یزید شراب خوار برود.

     مبلّغ مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی با اشاره به مقام و منزلت حضرت زهرا(س)، گفت: انسان بزرگوار علاوه بر اینکه بزرگ است بزرگی خود را در جنبه ارتقاء انسانیت می خواهد.

      وی به ولایت پذیری حضرت زهرا(س) تأکید کرده و بیان داشت: در بیان بزرگواری و ولایت پذیری حضرت زهرا (س) همین بس که آن حضرت، جان خود را در دفاع  از امام عصر خود گذاشتند.

      خانم عیوضی لازمه سعادتمندی را پیروی از سبک و سیره ائمه معصومین(ع) دانسته و خاطر نشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارزی است که همیشه در مسیر دستگیری از مستمندان و دفاع از حریم اهل بیت(ع) بود. 

از دیگر برنامه های این مراسم معنوی ، قرائت قرآن، مداحی و سینه زنی و روضه خوانی بود.