کد مطلب: 88130 تعداد بازدید: ۸۸

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر«عج» گرمی گفت:

طلاب باید سیره حضرت زهرا«س» را در جامعه اسلامی عملی کنند

یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲:۲۴
خانم سمیه یوسفی الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) در تمام ابعاد زندگی را مورد تأکید قرار داده و گفت: طلاب باید با عمل به سیره حضرت زهرا(س)، رفتار، روش و سیرت آن حضرت را در جامعه اسلامی و خانواده خود عملی کنند.

      به گزارش رابط خبری - در مراسمی که به مناسبت ایام فاطمیه در مدرسه علمیه ولی عصر(عج) و مسجد جامع شهرستان گرمی توسط حوزه علمیه خواهران برگزار شد. خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی تبلیغی این واحد علمی تربیتی، با اشاره به منزلت سوره کوثر، گفت: خدای متعال پیامبر اکرم(ص) را به خاطر عطا نمودن حضرت زهرا(س) به ایشان، به نماز (عبادت و بندگی) فرا خواند.

      وی به بی تابی حضرت علی(ع) در شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرده و افزود: حضرت فاطمه(س) در بندگی خدا همدل و همراه حضرت علی(ع) بود و این نشانگر ملاحظه رضای خدا در زندگی حضرت زهرا(س) است.

 خانم یوسفی با اشاره به بعد دین شناسی حضرت زهرا(س)، دین را مجموعه ای از اعتقادات و باورها دانسته و خاط نشان کرد: انتخاب حضرت علی(ع) به عنوان همسر نشان از دین مداری حضرت زهرا(س) است چرا که آن حضرت خواستگاران  متعددی با مهریه های سنگین داشت لکن ایشان حضرت علی (ع) را به عنوان همسرخود برگزید.

 معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) در تمام ابعاد زندگی را مورد تأکید قرار داده و گفت: طلاب باید با عمل به سیره حضرت زهرا(س)، رفتار، روش و سیرت آن حضرت را در جامعه اسلامی و خانواده خود عملی کنند.

     وی یکی از نقاط ضعف جامعه مسلمین بعد از رحلت پیامبر(ص) را پیروی از هوا و هوس قلمداد نموده و بیان داشت: مردم بعد از رحلت رسول اکرم(ص) قلب شیطانی خود را در چهره انسانی قاب کردند و مرتکب اعمال ناپسند در حق اهل بیت رسول اکرم(ص) شدند.

از دیگر برنامه اجرا شده در این مراسم ها، روضه خوانی، سینه زنی و پذیرایی توسط طلاب بود.