کد مطلب: 88005 تعداد بازدید: ۴۱۱

در برنامه بازدید مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از مدرسه علمیه ثامن الحجج «ع» پارس آباد انجام شد:

جلسه تبادل نظر و آشنایی با مدیر و کادر مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲:۰۳
در پی برنامه بازدید مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل از مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد، جلسه ایشان با مدیر و کادر این واحد آمو‌‌زشی به منظور تبادل نظر و آشنایی بیشتر برگزار شد.

      به گزارش روابط عمومی - در برنامه سفر  مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به شهرستان پارس آباد، جلسه مدیر استان با مدیر و کادر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) به منظور تبادل نظر و آشنایی بیشتر برگزار شد.

      در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به رسالت تاریخی حوزه علمیه، نگاه کاسبکارانه به حوزه را ضربه برای کادر تلقی نموده و گفت: در این مسیر ما باید با خدا معامله کرده و کار را برای خدا انجام دهیم که در غیر اینصورت ضرر کرده ایم.

     وی به امکانات زیاد جبهه باطل در جنگ نابرابر فرهنگی اشاره کرده و گفت: به دلیل ایمان و نیروی انسانی مخلص است که دشمن با وجود امکانات زیاد نمی تواند به ما غلبه کند.

     حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه کشورهای غربی از تمام دنیا افرادی را جمع می کنند تا به لحاظ معرفتی ذهنیت مردم را نسبت به اسلام تغییر دهند، افزود: تنها مکانی که امید بیشتر برای مقابله با هجمه ها وجود دارد  حوزه علمیه است.

       مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به وضعیت نامطلوب بودجه کشور، کادر را به تقویت روحیه جهادی توصیه کرده و خاطر نشان کرد: وظیفه ما این است که همانند گذشتگان خود با روحیه جهادی برای ترویج معارف اسلامی تلاش کنیم.

       حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه ما نباید صرفا به منابع مالی سازمانی متکی باشیم، گفت: اتکا صرف به منابع مالی سازمانی موجب قطع ارتباط با مردم می شود.

      وی عملکرد حوزه علمیه خواهران پارس آباد مبنی بر اینکه اکثر محلات شهرستان را تحت پوشش قرار داده است، گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) اجتماعی ترین واحد آموزشی در سطح استان می باشد.

     مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل فعالیت های مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) را قابل تحسین توصیف کرده و افزود: برای اثرگذاری بیشتر این فعالیت ها، بایستی برنامه ها بیش از پیش تخصصی تر و و در سطح شهرستان فراگیرتر شود.

     حجت الاسلام والمسلمین قربانی با بیان اینکه برنامه ما این است که هر طلبه در یک مسجد مشغول به فعالیت باشد، گفت: طرح ما این است که هر طلبه محله خودش را تحت پوشش قرار داده و دروس مختلف از قبیل کلاس های نهج البلاغه و خانواده و... را برای خانم های محله تدریس نماید.

      وی بحث فرهنگی را از دغدغه های اصلی نماینده ولی فقیه در استان دانسته و افزود: همه ما باید برای گسترش فعالیت های فرهنگی و صیانت از فرهنگ دینی و انقلابی به صورت ویژه تلاش کنیم.