کد مطلب: 87839 تعداد بازدید: ۴۱۰

سرپرست جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل معرفی شد

یکشنبه ۲۹ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی طی حکمی از سوی مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور به عنوان سرپرست حوزه علمیه خواهران استان اردبیل منصوب شد.

      به گزارش روابط عمومی– در آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی طی حکمی از سوی مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون امور حوزه های علمیه خواهران و جمعی از رؤسای ادارات فرهنگی به عنوان سرپرست جدید حوزه علمیه خواهران استان اردبیل معرفی شد.

 

      در این مراسم آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اولویت مباحث فرهنگی در کشور، گفت: همه مشکلات جامعه به خاطر فقر فرهنگی است لذا باید یک انقلاب فرهنگی در کشور صورت بگیرد و اولین طرق برای انقلاب فرهنگی، ورود حوزه های علمیه به آموزش و پرورش است.

 

      وی با اشاره به نقش بسیار خطیر حوزه‌های علمیه در وضعیت کنونی کشور و تهاجم بیگانگان اظهار کرد: خواهران طلبه در پیشبرد اقتدار فرهنگی کشور نقشی بی‌بدیل دارند.

 

      آیت الله عاملی از خدمات و تلاشهای بی وقفه حجت الاسلام و المسلمین لطفی تقدیر و تشکر نموده و برای حجت الاسلام و المسلمین قربانی آرزوی توفیق کرد.

 

      در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین واحدی، معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه و پاسخگویی به دو اصل پوچی و زندگی براساس لغویت و تن انگاری زنان اظهار کرد: حوزه های علمیه باید با استفاده از تمدن نوین اسلامی به این تقاضا پاسخ بدهند.

 

      وی گفت: حوزه های علمیه باید از سطح عمومی به سطح تخصصی هم در دانش و هم مهارت و کاربردی سازی دانش ارتقاء پیدا کنند و بسترهای مناسبی برای تخصصی کردن حوزه علمیه استان اردبیل وجود دارد.

 

      معاون امور حوزه ها از خدمات حجت الاسلام و المسلمین لطفی قدردانی کرده و افزود: ایشان در طی این سالها تلاشهای خوبی برای ایجاد زیرساختها و ایجاد نظم داشته اند.