کد مطلب: 87235 تعداد بازدید: ۴۰۵

در حوزه علمیه خواهران اردبیل برگزار شد:

مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

یکشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸:۰۶
مراسم گرامیداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در حوزه علمیه خواهران اردبیل برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی - به پاس قدردانی از مجاهدت های سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسم گرامیداشت به مناسبت شهادت این شهید بزرگوار در حوزه علمیه خواهران اردبیل برگزار شد.

      حجت الاسلام والمسلمین حسین نوری مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان اردبیل با اشاره به افتخارات سردار سلیمانی و نشان ذوالفقار ایشان که هیچ فرد نظامی در ایران ندارد، گفت؛ سردار سلیمانی هیچ کدام از این نشان ها و تشویق ها اقناع نکرد و به آرزوی دیرینه اش که شهادت بود رسید.

     وی با اشاره به خدمت 23 ساله سردار در جبهه های مقاومت گفت؛ با این همه خدمت مخلصانه، سردار اگر به مرگ طبیعی از دنیا می رفتند این برای ما خسران بود لذا به فرموده رهبر معظّم انقلاب سردار باید اینطور شهید می شد.

       حجت الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به اظهار ندامت و پشیمانی امریکا از کرده خود و ارسال نامه به رهبر انقلاب و واسطه قرار دادن وزیر قطر گفت؛ رهبر انقلاب نامه را باز نمی کند و می فرماید ما واسطه قبول نمی کنیم و تصمیمی که گرفتیم انتقام سخت است.

       مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان اردبیل با اشاره به ولایت مداری سردار، ایشان را متعلق به جبهه مقاومت دانسته و افزود؛ اولین ویژگی سردار سلیمانی این بود که راهبرد رهبر انقلاب را در منطقه غرب آسیا پیاده کرد.

      وی ویژگی دیگر سردار را مداومت به نماز شب و دائم الذکر بودن ایشان بیان کرده و گفت؛ استقبال امروز مردم اهواز بسیار خوب بود و این نشان از اخلاص و خودسازی سردار دارد.

      حجت الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به اینکه ما نباید این موضوع را خلاصه بکنیم که انتقام سردار را می گیریم، گفت؛ سردار متعلق به جبهه مقاومت بوده و تک تک جبهه مقاومت بر خود وظیفه می دانند که انتقام خون سردار را بستانند.

      مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان با اشاره به حرف ترامپ که اگر ایران عکس العملی نشان دهد 52 نقطه آنها را مورد هدف قرار می دهیم، گفت؛ ترامپ هیچ موقع چنین کاری نمی کند چون ریگان از رؤسای جمهور پیشین امریکا با ایران طرف افتاد و تنها یکبار رئیس جمهور شد لذا با شهادت حججی داعش نابود شد و با شهادت سردار سلیمانی، برای اسرائیل که رهبر انقلاب تاریخ انقضاء تعیین کرده اند و امریکا هم هیچگاه در منطقه امنیت نخواهد داشت.

      وی به دو دلیل برای انتقام از امریکا اشاره کرده و گفت؛ دلیل اول طبق منشور سازمان بین الملل است و دلیل دوم ملتی که در برابر دشمن احساس ضعف کند دشمن پررو شده و اقدام به هر عملی می کند.

        حجت الاسلام والمسلمین نوری متحد شدن مردم با اتفاق این موضوع و کسانی که انقلاب را قبول نمی کردند و الان سردار سلیمانی را قبول می کنند خود این عمل را انتقام دانست.

در ابتدای این مراسم قرائت قرآن، زیارت عاشورا و مداحی توسط طلاب صورت گرفت.