کد مطلب: 83026 تعداد بازدید: ۲۲۱

در راستای عملی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری؛

طرح آموزشی بینش مطهر در مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد برگزار می شود

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵:۵۵
خانم زینب دیندار مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد از برگزاری طرح آموزشی بینش مطهر در راستای عملی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری در این واحد آموزشی تربیتی خبر داد.

به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد -  خانم زینب دیندار مدیر این واحد علمی تربیتی از مراسم افتتاحیه دوره طرح آموزشی بینش مطهر در راستای عملی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری با حضور مسئول دبیرخانه طرح بینش مطهر استان در این واحد آموزشی تربیتی خبر داد.

وی به ضرورت مطالعه آثار شهید مطهری( ره) اشاره کرده و گفت: از دغدغه های فرهنگی همیشگی رهبر انقلاب اسلامی این است که نسل جوان و فعالان فکری جامعه کنونی ایران، ارتباط مستقیم با آثار به جا مانده از علامه مطهری (ره) برقرار کنند.

خانم دیندار شهید مطهری (ره) را شخصیتی استثنایی در جهان اسلام خوانده و گفت: شهید مطهری(ره) احیاگر تفکر اسلامی بود که با ژرف اندیشی و دقت نظر به نیازهای فکری زمانه پاسخ محکمی داده است.

در ادامه این مراسم محمد رضا توانا مسئول دبیرخانه طرح بینش مطهر استان اردبیل به اهداف برگزاری دوره های تربیت مربی طرح بینش مطهر اشاره کرده و گفت: بستر سازی اولیه اعتقادی بر مبنای تعالیم الهی و اسلام ناب محمدی، از جمله اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

وی ارتقاء سطح شناخت و معرفت عمومی جامعه را از اهداف دیگر طرح دانسته و افزود: کسب توانمندی لازم جهت مواجهه صحیح علمی با اندیشه های انحرافی و زمینه سازی جهت بهره مندی عالمانه از قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) از اهداف دیگر برگزاری دوره های آموزشی بینش مطهر است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین پرویز دهقان مسئول دبیرخانه طرح بینش مطهر شهرستان پارس آباد، برگزاری دوره های آموزشی بینش مطهر را ضروری دانسته و گفت: ایجاد نظام فکری مناسب با دین اسلام و تربیت مربی، دو رکن مهم از برنامه های بینش مطهر می باشد.

وی به معرفی طرح بینش مطهر پرداخته و افزود: بینش مطهر در صدد ارائه مجموعه ای از اطلاعات ناب اندیشه های اسلامی بر اساس نقشه راهی است که توسط استاد شهید مرتضی مطهری(ره) ترسیم شده است.