کد مطلب: 83003 تعداد بازدید: ۲۲۱

استاد مدرسه علمیه الزهراء«س» خلخال:

فروتنی و تواضع، از برجسته ترین خصلت های اخلاقی رسول اکرم«ص» است

پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۴۸
خانم فاطمه نصیری با اشاره به ویژگی های رسول خدا(ص ) گفت؛ فروتنی و تواضع، از برجسته ترین خصلت های اخلاقی رسول اکرم (ص) است.

      به گزارش خانم فاطمه سعیدی فر معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال- در مراسم  عزاداری که به مناسبت ایام حزن آل الله در آخرین روزهای ماه صفر در سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد، خانم فاطمه نصیری استاد این واحد آموزشی تربیتی در بیان ویژگی های رسول خدا(ص) بیان داشت: فروتنی و تواضع، از برجسته ترین خصلت های اخلاقی رسول اکرم(ص) است.

      وی با استناد به آیات قرآنی، به خصوصیات اخلاقی پیامبر اکرم (ص)  اشاره کرده و گفت؛ یکی از ویژگیهای پیامبراکرم(ص) بر اساس آیه 128 سوره توبه، مشتاق بودن ایشان نسبت به ایمان آوردن امتش و سعادتمندی آنها بود.

      خانم نصیری خلق وخوی خوب را از دیگر ویژگی های اخلاقی نبی مکرم اسلام  قلمداد نموده و خاطر نشان کرد؛ پیامبر اکرم(ص) نسبت به مومنین رئوف و مهربان بوده و مردم او را همچون پدری دلسوز و مهربان می دانستند چرا که مردم نزد او از نظر حقوق در یک درجه قرار داشتند .

      استاد مدرسه علمیه الزهراء«س» خلخال در ادامه به بیان وظایف مسلمانان در قبال رسول خدا(ص) پرداخته و افزود؛ همه مردم باید نسبت به پیشوایان الهى به ویژه پیامبر اکرم(ص) اطاعت مطلق داشته و اوامر آن حضرت را در تمامی عرصه ها اطاعت کنند.