کد مطلب: 82941 تعداد بازدید: ۳۰۶

استاد حوزه علمیه عنوان کرد؛

انسانهای طالب علم، متصل به علم الهی هستند

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین موسوی با اشاره به اینکه خداوند متعال انسانهای طالب علم را در مرتبه خود قرار داده است، گفت؛ اشخاص مجهز به علم الهی، ماندگار می شوند چرا که متصل به ذات خداوند هستند.

      به گزارش خانم سمیرا رستمی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل در جلسه اخلاق طلاب که در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین موسوی مدرّس حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند متعال انسانهای طالب علم را در مرتبه خود قرار داده است، گفت؛ افرادی که مجهز به علم الهی می باشند ماندگار می شوند چرا که متصل به ذات احدیت هستند.

      وی به رفتارهای حاکمیتی کلیساها و حذف دین از صحنه اجتماعی و زندگی مردم اشاره کرده و افزود؛ با ظهور اسلام و وجود نبی اکرم(ص) رفتارهای حاکمیتی از میان انسانها رخنه بسته و دین به جامعه و زندگی مردم بازگشت.

      حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان این که قلب انسان مرکز احساسات و عواطف می باشد؛ تبلیغ اسلام را بر پایه عقل و قلب قلمداد نموده و خاطرنشان کرد؛ خداوند انسان را موجودی مختار خلق کرده است لذا در پذیرش اسلام هیچ اجباری نبوده و انسان باید با علم و هدایت خداوندی که در اسلام مشاهده می شود راه خود را انتخاب کند.

      مدرّس حوزهای علمیه از جمله ویژگی های طلبه را تلاش در جهت تعمیق دین، علم آموزی، ساده زیستی، پرهیز از تجمل گرایی و مانوس بودن با خدا و قرآن برشمرد.

قرائت زیارت عاشورا و پخش غذای نذری از دیگر برنامه های این مراسم بود.