کد مطلب: 82863 تعداد بازدید: ۲۹۷

مدیر حوزه علمیه خواهران گرمی گفت:

پیاده روی اربعین حسینی«ع»، کلاس اخلاق حسینی«ع» است

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲:۴۸
خانم رباب شهبازی پیاده روی اربعین حسینی(ع) را کلاس اخلاق حسینی دانست و افزود: امام حسین(ع) در همه زمانها به عنوان راهنما و هدایتگر انسانها بوده است.

      به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی- در اردوی زیارتی عتبات عالیات و شرکت در پیاده روی اربعین حسینی(ع) که در قالب یک کاروان با حضور جمعی از کادر ،اساتید و طلاب این مدرسه برگزار شد؛ خانم رباب شهبازی مدیر واحد علمی تربیتی ولیعصر(عج) پیاده روی اربعین حسینی(ع) را کلاس اخلاق حسینی دانسته و افزود: امام حسین(ع) در همه زمانها به عنوان راهنما و هدایتگر انسانها بوده، لذا پیاده روی اربعین در تزکیه روح انسان بسیار حائز اهمیت است.

      وی با اشاره به اینکه در بـین تمام ایّام زیارتی امام حسین(ع)، زیارت اربعین از ویژگی ها و امتیازات خاصی برخوردار می باشد، گفت؛ اولین زائران امام حسین (ع)، کاروان دل سوختة خاندان اهل بیت(ع) بودکه این زیارت پس از تحمل مصیبتهای فراوان و رنج اسارت، در روز اربعین صورت گرفت و برای همیشه ماندگار شد.

      خانم شهبازی به بیان اهمیت زیارت عتبات عالیات و تاثیر بی بدیل آن در تزکیه روح انسان پرداخته و افزود؛ روح انسان در اثر زندگی روزمره، کدر می شود لذا حضور در مراسمات و برنامه های معنوی از جمله پیاده روی اربعین می تواند صیقلی برای روح انسان باشد. 

استاد مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی نکتة مهم زیارت اربعین را اختصاص آن به اباعبدالله الحسین(ع) دانسته و گفت؛ به غیر از ایشان چنین برنامه ای برای هیچ کسی، حتی برای سایر حضرات معصومین(ع) نیز سفارش نشده است.

      مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) کربلا را محل اجتماع و میعاد بـزرگی قلمداد نموده و خاطر نشان کرد؛ با جمع شدن در این میعاد، بایستی هدف بزرگ جامعة شیعی و مسلمین به جهانیان یادآوری شـود.

      از دیگر برنامه های اجرا شده در این سفر معنوی پاسخ گویی به سوالات شرعی، برگزاری نماز جماعت در طول مسیر، قرائت دسته جمعی دعای زیارت عاشورا و توسل، ختم دسته جمعی قرآن و ختم صلوات، زیارت اماکن متبرکه نجف اشرف، مسجد کوفه، کاظمین، سامرا و کربلا و نیز شرکت در قرائت زیارت اربعین و برگزاری حلقات تربیتی بود.