کد مطلب: 82740 تعداد بازدید: ۱۸۹

مبلّغ مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر گفت؛

مؤمن باید زیارت امام حسین«ع» را در برنامه زندگی قرار دهد

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶:۱۳
خانم عفت احدی اربعین را موقعیت خاصی بر شمرده و گفت: انسان مؤمن باید زیارت امام حسین(ع) را در برنامه زندگی قرار دهد چرا که گاهی زیارت ارزش خاصی پیدا می کند و منافعش برای نجات بشریت است.

به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر - در مراسم اربعین حسینی، خانم عفت احدی مبلّغ این واحد علمی تربیتی اربعین را موقعیت خاصی بر شمرده و گفت؛ انسان مؤمن باید زیارت امام حسین(ع) را در برنامه زندگی قرار دهد چرا که گاهی زیارت ارزش خاصی پیدا می کند و منافعش برای نجات بشریت است.

وی متن زیارت اربعین را مشتمل بر تمام معارف عاشورا دانسته و محورهای کلیدی این زیارتنامه را، بیان چرایی این حادثه‌ی بزرگ از سوی امام حسین(ع) و از سوی دشمنان اباعبدالله(ع) و نیز وظیفه‌ زائران سید الشهداء(ع) قلمداد نمود.

خانم احدی در پایان تکالیف شیعیان را با استناد به متن زیارت اربعین؛ معرفت و شناخت، اعلام برائت از دشمنان ولی خدا و انتظار با هر دو جلوه آن یعنی رجعت امام حسین (ع) و انتظار موعود(عج) عنوان کرد.

قرائت زیارت اربعین، اجرای تئاتر توسط نوآموزان مرکز پیش دبستانی نونهالان اهل بیت(ع) وابسته به مدرسه علمیه فاطمیه(س) و پخش نذری از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.