کد مطلب: 82679 تعداد بازدید: ۳۰۲

مدیرمدرسه علمیه ثامن الحجج «ع» پارس آباد:

پیاده روی اربعین از مصادیق تعظیم شعائر الهی است

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳:۰۷
خانم زینب دیندار پیاده روی اربعین حسینی را از مصادیق تعظیم شعائر الهی دانسته و گفت؛ از آنجا که پیاده روی اربعین نوعی احترام و خضوع و خشوع می باشد لذا برای عمل کننده آن اجر عظیمی است.

      به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد، در مراسم اربعین حسینی که در این مدرسه برگزار شد، خانم زینب دیندار مدیر این واحد علمی تربیتی، پیاده روی اربعین حسینی را از مصادیق تعظیم شعائر الهی دانسته و گفت: از آنجا که پیاده روی اربعین نوعی احترام و خضوع و خشوع است، برای عمل کننده به آن اجر عظیم در نظر گرفته شده است.

      وی پیاده روی اربعین را نوعی تجربه سبک زندگی حسینی دانست و افزود؛ در اربعین، انگیزه ها حسینی و به عشق امام حسین(ع) تحمل سختی ها آسان می شود لذا شیعیان بر محور امام خود، به مقام ایثار و فداکاری رسیده و سبک زندگی حسینی را تجربه می کنند.

      خانم دیندار سفر اربعین را نوعی سیر تربیتی قلمداد نموده و خاطر نشان کرد؛ سختی های متنوع این سفر در مسیر زیارت، سازنده و مفید می باشد چرا که انسان را برای مدتی کوتاه از تعلقات دنیایی جدا و شیعه را برای عهد با امام عصر(عج) آماده می کند.

      مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) به ثمرات سفر اربعین اشاره کرده و گفت؛ منطبق شدن روح زندگی افراد با قرآن و معارف حسینی از ثمرات بسیار مهم این سفر بوده که در طول تاریخ تشیع، دشمنان سعی دارند این سبک زندگی را از شیعیان بگیرند.