کد مطلب: 82540 تعداد بازدید: ۱۵۵

معاون پژوهش مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

تربیت معنوی زنان، رشد و تعالی جامعه را در پی خواهد داشت

پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸:۵۵
خانم لیلا صالحی با اشاره به اهمیت و نقش زنان در جامعه گفت: سرمایه گذاری برای تربیت معنوی زنان، جامعه را به مرحله رشد و تعالی می رساند.

      به گزارش رابط خبری - در مراسمی که به مناسبت هفته بهداشت روان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» برگزارشد، خانم لیلا صالحی معاون پژوهش این واحد علمی تربیتی، با اشاره به اهمیت و نقش زنان در جامعه گفت: سرمایه گذاری برای تربیت معنوی زنان، جامعه را به مرحله رشد و تعالی می رساند.

      وی نقش مادر را مهمترین رسالت دانسته و گفت: مادر، موثرترین عامل تربیت و تامین کننده سلامت معنوی و جسمانی فرزند و مهمترین عامل انتقال ارزش ها به کودک است.

      خانم صالحی نقش همسری زن را مهم و اساسی خواتده و خاطر نشان کرد؛ قرآن کریم نقش همسری زن در خانواده را نقشی کلیدی و مهم معرفی کرده و از آن به عنوان یکی از ارکان آرامش دهنده و مایه مودت و رحمت یاد می کند.  

      استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد سلامت معنوی را نوعی ارتباط بین افراد معرفی کرد و افزود: سلامت معنوی، ارتباط هماهنگ و یکپارچه را بین افراد فراهم می کند و برای سازگاری با هدف نهایی تعلیم و تربیت و سعادت ابدی لازم و ضروری است.