کد مطلب: 82501 تعداد بازدید: ۳۳۸

مدیر مدرسه علمیه ولیعصر«عج» گرمی گفت:

زیارت، نیاز فطری انسان است

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳:۰۲
خانم رباب شهبازی زیارت را به عنوان یکی از نیازهای فطری انسان دانسته و افزود: انسان مانند خوردن و آشامیدن به زیارت قبور ائمه و اولیاء نیز نیاز دارد چرا که روح انسان با زیارت تغذیه می شود.

      به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی- در مراسم توجیهی زائران اربعین امام حسین(ع)، خانم رباب شهبازی مدیر این واحد علمی تربیتی، زیارت را به عنوان یکی از نیازهای فطری انسان دانسته و افزود: انسان مانند خوردن و آشامیدن به زیارت قبور ائمه و اولیاء نیز نیاز دارد چرا که روح انسان با زیارت تغذیه می شود.

      وی با بیان اینکه سفر صرفا جهت زیارت است افزود: با توجه به اینکه زائران اربعین حسینی(ع) هر ساله بیشتر می شود لذا باید نظم و صرفه جویی در وقت را مد نظر قرار داده و از مسائل غیر ضروری خورداری نمود.

      خانم شهبازی مسئله مهم دیگر را معرفت در زیارت معرفی کرد و گفت: در مسیر سفر  خود را مقید به انجام اذکار عملی و زبانی خداوند نماییم چرا که سفر همراه با ذکر و یاد خدا، سفر پر خیر و برکتی خواهد بود.

      مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی طلاب را به زیارتی همراه با رضایت امام زمان(عج) توصیه کرده و خاطر نشان کرد؛ زیارت همراه با رضایت امام عصر(عج) حتماً مورد قبول می باشد.