کد مطلب: 82500 تعداد بازدید: ۲۶۴

مؤسس مدرسه علمیه حضرت ولی عصر«عج» خواهران گرمی گفت:

حوزه های علمیه، یکی از مقرهای مهم علمی و عملی است

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین دکتر یدالله صفری، در مراسم آغازین سالتحصیلی جدید گفت: حوزه های علمیه به عنوان یکی از مقرهای مهم علمی و عملی، ادامه مکتب امام صادق(ع) است.

       به گزارش خانم سمیه یوسفی معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) گرمی- در مراسمی که به مناسبت آغاز سالتحصیلی 99-98 برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر یدالله صفری موسس این مدرسه علمیه در مراسم آغازین سالتحصیلی جدید، با تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت گفت: حوزه های علمیه به عنوان یکی از مقرهای مهم علمی و عملی، ادامه مکتب امام صادق(ع) است.

       وی افزود: حوزه های علمیه ممکن است از لحاظ کمی پذیرای افرادی زیادی قرار گیرند، اما در نهایت تعداد زیادی نیستند که هم در اخلاق، عمل و علم موفق باشند. لذا موفقیت در این سه عرصه، نیازمند همت بالای جویندگان علم است.

       حجت الاسلام والمسلمین دکتر صفری با بیان اینکه حوزه های علمیه وابسته به هیچ نهادی نیست افزود: صاحب اصلی این مکتب، حضرت ولیعصر(عج) است لذا طلاب باید احساس مسئولیت کرده و بنگرند که جیره خوار و مدیون چه کسی هستند.

       امام جمعه شهرستان گرمی؛ دوستدار بندگان خداوند و بخصوص طلاب را امام زمان(عج) دانست و اظهار داشت: امام زمان(عج) شاهد اعمال ما چه در نهان و چه در پنهان هستند لذا طلاب باید از لحظه لحظه عمر خود به خوبی استفاده کنند تا شرمنده امام زمان(عج) نشوند.

       موسس حوزه علمیه خواهران و برادران گرمی، نکته دیگر را جوان بودن نیروی طلاب دانست و گفت: طلاب جوان باید قدر جوانی خود را دانسته و به بحث و درس بپردازند چرا که رسیدن به جایگاه بلند علمی، نیازمند مجاهدت در این مسیر است.

       حجت الاسلام والمسلمین صفری در پایان به مراقبت از اخلاق تأکید کرده و خاطر نشان کرد؛ دانش آموختگان حوزه باید در حفظ تذکیه نفس و تهذیب روح تلاش نموده و آموخته های خود را در مسیر هدایت دیگران به کار گیرند.

       از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم؛ قرائت پیام ارزشمند آیت الله مظاهری توسط معاون فرهنگی مدرسه ، قرائت زیارت عاشورا ، وداع با طلاب زائر حسینی(ع) و تجلیل از برترین های آموزشی بود.