کد مطلب: 82444 تعداد بازدید: ۱۷۱

معاون تهذیب مدرسه علمیه المهدی«عج» مشگین شهر:

سیر و سلوک بندگی مستلزم تزکیه دل و آزادی نفس از تعلقات دنیایی است

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین بهروز مراد پور تنبه و بیداری نفس نسبت به اعمال خویش را دستور کلی برای سالک عنوان کرده و گفت؛ سیر و سلوک بندگی از راه تزکیۀ دل از ناپاکی‌ها و آزاد ساختن نفس از تعلقات دنیایی به دست می‌آید.

به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر - در نشست اخلاقی که در این مدرسه برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین بهروز مراد پور معاون تهذیب مدرسه علمیه المهدی(عج) مشگین شهر تنبه و بیدارى و مراقبت دائمى نسبت به اعمال خویش را دستور کلی برای سالک عنوان کرده و گفت؛ سیر و سلوک بندگی از راه تزکیۀ دل از ناپاکی‌ها و آزاد ساختن نفس از هر آنچه که او را اسیر خود ساخته به دست می‌آید.

وی به برشمردن حالات و مکاشفات عالمان دینی پرداخته و افزود: مسلماً دیده باطن بین انبیا و اولیا از بقیه انسان‌ها نافذتر و محدوده‌ی مقامات عرفانی آنان از سایر انسان‌ها وسیع‌تر است لذا علمابه میزان درجه‌ی شناخت و اطاعتشان از خداوند و پیروی از اولیا و کوشش در راه بندگی حق، از این مقام برخوردارند.

 حجت الاسلام والمسلمین مراد پور؛ عزم جدی بر ترک معصیت و مراقبت دائمی نسبت به تمامی اعمال، رعایت تقوا، تقویت اراده از راه های معقول و مشروع نظیر روزه در ایام خاص، محاسبه همه روزه نفس، استغفار کردن، مطالعه کتب اخلاقی و ... را بعنوان راهکارهای عملی برای سیر و سلوک توصیه کرد.