کد مطلب: 82431 تعداد بازدید: ۱۵۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در آیین آغاز سال تحصیلی 99-98 مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

آشنایی با معارف اهل بیت«ع» از رسالت های حوزه های علمیه است

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۸:۱۱
حجت الاسلام و المسلمین طاهر لطفی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 99- 98 مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد، آشنایی با معارف اهل بیت«ع» را از رسالت های حوزه های علمیه دانسته و گفت: معارف اهل بیت(ع) از معارف منحصر به فردی است که حوزه های علمیه باید به آن بپردازند.

      به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد، در مراسم افتتاحیه سالتحصیلی99-98 این واحد علمی تربیتی حجت الاسلام و المسلمین طاهر لطفی آشنایی با معارف اهل بیت«ع» را از رسالت های حوزه های علمیه دانسته وگفت: معارف اهل بیت(ع) از معارف منحصر به فردی است که حوزه های علمیه باید به آن بپردازند.

       وی حوزه های علمیه را محل مناسبی برای کسب علم و معرفت قلمداد نموده و خاطر نشان کرد؛ راغب بودن به مطالعه و شنیدن، بیشتر از حرف زدن مثمر ثمر می باشد و انسان را اهل عمل می کند.

       حجت الاسلام و المسلمین لطفی با اشاره به ایام اربعین اباعبدالله الحسین( ع)،حرکت مردم در اربعین حسینی را دغدغه و وحشتی در دل دشمنان اسلام دانسته و افزود؛ سیاست دشمن بر این است که دست به نیرنگ و دسیسه بزرگ سیاسی زده تا جو این حرکت عظیم مردمی را متشنج سازند و مردم را از این حرکت عظیم و تاریخی باز دارند.

       مدیرحوزه علمیه خواهران استان اردبیل به پژوهش و تحقیق و کار فرهنگی در اربعین تأکید کرده و گفت؛ اساتید و طلاب بایستی به کلیات اربعین که مورد بحث و بررسی قرار گرفته، اکتفا نکرده و به جزئیات اربعین بپردازند تا زوایای مختلف اربعین بیشتر شکافته شود.

پایان بخش این مراسم تجلیل از فعالان آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این مدرسه علمیه بود.