کد مطلب: 81373 تعداد بازدید: ۱۲۹

مدیر مدرسه علمیه الزهراء«س» خلخال:

اباعبدالله الحسین«ع» مظهر فضيلت است و امروز بر فقدان فضايل اشک مي ريزيم

شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۶:۳۸
خانم حبیبه شاهنده با اشاره به شخصیت عظیم امام حسین(ع) گفت: اباعبدالله الحسین(ع) مظهر فضيلت است و امروز بر فقدان فضايل اشک مي ريزيم.

       به گزارش خانم فاطمه سعیدی فر معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال - در مراسمی که به مناسبت دهه اول ماه محرم برگزار شد، خانم حبیبه شاهنده مدیر این واحد علمی تربیتی با اشاره به  شخصیت عظیم امام حسین(ع) گفت: اباعبدالله الحسین(ع) مظهر فضيلت است و امروز بر فقدان فضايل اشک مي ريزيم.

       وی به آداب و اعمال ماه محرم و روز عاشورا اشاره کرده و گفت: برپایی مجالس مقتل خوانی و عزاداری، خواندن زیارت عاشورا و برپایی مجالس احسان از جمله اعمال ماه محرم می باشد.

       خانم شاهنده به بیان تأثیرات واقعه عاشورا و قیام امام حسین(ع) بر زندگی بشریت پرداخته و افزود: حریت و آزادگی، مبارزه علیه جهل و ظلم، حرکت برای خداوند و گسترش انقلاب های اسلامی و دینی از جمله تاثیرات فردی و اجتماعی واقعه عاشورا می باشد.

       استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال به بهره گیری از ایام عزاداری امام حسین(ع) تأکید کرده و خاطر نشان کرد: بصیرت دهی، تبیین سبک زندگانی ائمه معصومین(ع) و رساندن پیام عاشورا که امر به معروف و نهی از منکر می باشد، از جمله نکاتی است که مبلغان باید از فرصت های تبلیغی برای بیان این مطالب در  مجالس عزاداری استفاده کنند.