کد مطلب: 81349 تعداد بازدید: ۱۵۵

استاد مدرسه علمیه الزهراء«س» خلخال گفت:

برپایی مجالس عزا برای شهدا از شعائر الهی است

پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴:۴۰
خانم فاطمه نصیری به اهمیت برپایی مراسم عزاداری در ماه محرم اشاره کرده و گفت: برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان خود را در راه خدا از دست داده اند از شعائر الهی است.

       به گزارش خانم فاطمه سعیدی فر معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) خلخال - در مراسمی که به مناسبت دهه اول محرم برگزار شد، خانم فاطمه نصیری –استاد این مدرسه علمیه به اهمیت برپایی مراسم عزاداری در ماه محرم اشاره کرده و گفت: برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان خود را در راه خدا از دست داده اند از شعائر الهی است.

       وی خاطر نشان کرد؛ عزاداری ماه محرم انسان را به یاد خدا انداخته و فرهنگ ارزشها و عزاداری بر مصائب امام حسین (ع) را به نسل های بعدی انتقال می دهد.

       خانم نصیری به اهمیت و فضیلت این ماه عزا در کلام بزرگان پرداخته و گفت: روضه خوانی و گریه بر سیدالشهداء(ع) عمل مستحبی است که هزار واجب در آن است.

       استاد مدرسه علمیه الزهراء«س» در ادامه به ثواب گریه و سوگواری در عزای سید الشهداء(ع) ویاران باوفایش پرداخته وافزود: در عرصه روایات، رویکرد ویژه ای در بحث عزاداری به چشم می خورد که امری مستحب و پرفضیلت شمرده شده، که از جمله  فضایل این است که دیده های گریان برای مصائب کربلا در قیامت خندان هستند و بهشت برآنها واجب می شود.