کد مطلب: 81240 تعداد بازدید: ۲۴۸

مبلّغ مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر قرآن را دارای دو نوع تفسیر ملفوظ و مکتوب خوانده و گفت:

قیام امام حسین «ع» با توجه به تفاسیر قرآن، بیانگر تفسیر محسوس است

دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۴۴
خانم لیلا علیزاده قرآن را دارای دو نوع تفسیر ملفوظ و مکتوب خوانده و قیام امام حسین (ع) را بیانگر نوع دیگری از تفسیر، یعنی تفسیر محسوس قلمداد نمود.

       به گزارش خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین شهر –در مراسمی که به مناسبت ایّام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در این واحد علمی تربیتی برگزار شد، خانم لیلا علیزاده مبلّغ این مدرسه قرآن را دارای دو نوع تفسیر ملفوظ و مکتوب خوانده و قیام امام حسین (ع) را بیانگر نوع دیگری از تفسیر، یعنی تفسیر محسوس قلمداد نمود.

وی افزود: تفسیر محسوس نه به زبان بیان می شود و نه بصورت کتاب نوشته می شود بلکه فقط دستورات قرآن به مرحله عمل در می آید وتک تک وقایع عاشورا بیانگر تفسیر آموزه های قرآن می باشد.

خانم علیزاده با اشاره به آیه37سوره نور شهدای کربلا را مصداق بارز این آیه برشمرده و خاطر نشان کرد: یاران امام حسین(ع) فارغ از این دنیای فانی به دعوت امام زمان خویش لبیک گفته وجاودانگی اخروی و تجارت خدایی را بجای وعده های وسوسه برانگیز سپاهیان یزید برگزیدند و به سعادت ابدی نائل آمدند.

حضور طلاب در تجمع عظیم حسینیان شهرستان، شرکت در مراسم شیرخوارگان حسینی، فعالیت هیئت فاطمیه(س) در سطح شهر و پخش نذری ابا عبدالله الحسین(ع) از دیگر برنامه های این مدرسه در دهه اول ماه محرم بود.