کد مطلب: 81168 تعداد بازدید: ۱۶۹

استاد و مبلّغ مدرسه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد:

غیرت دینی از عوامل و دلایل قیام امام حسین«ع» بود

یکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱:۵۶
خانم اطلس وهابزاده غیرت دینی را از عوامل قیام امام حسین(ع) دانسته و گفت:کسانی که خونسرد و بی رمق از مسیر حق و عدالت بگذرند و در مقابل این امورات بی تفاوت باشند، فاقد غیرت دینی هستند.

       به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) شهرستان پارس آباد، در مراسمی که با حضور عموم بانوان شهرستان به مناسبت عزاداری ایام محرم برگزار شد، خانم اطلس وهابزاده استاد و مبلّغ این مدرسه با اشاره به علل و عوامل مختلف واقعه عاشورا، غیرت دینی را از جمله عوامل قیام امام حسین (ع) دانسته و خاطر نشان کرد: منظور از غیرت دینی، اینکه انسان در برابر خطاهایی که در مسیر حق و عدالت و احکام الهی می شود، ساکت ننشیند و بی تفاوت نباشد. فلذا کسانی که خونسرد و بی رمق از مقابل این امور می گذرند فاقد غیرت دینی هستند.

 

       وی با اشاره به هدف امام حسین(ع) در صیانت از عزت و شرف اسلام گفت: امام حسین(ع) با اینکه می دانست ظلم در حقشان می شود لکن غیورانه از عزت و شرف اسلام دفاع کرد چرا که می دانست ریشه اصلی امر به معروف و نهی از منکر در غیرت دینی خلاصه می شود و شارع مقدس بر آن تاکید داشته است.

 

       خانم اطلس وهابزاده، صفات ارزشمند صداقت، شجاعت، سخاوت، اخلاق خوش در برخورد با خانواده و اطرافیان و غیرت نسبت به دین و شریعت را از صفات مومنان قلمداد نموده و افزود: هر مومنی این پنج صفت را داشته باشد خداوند متعال او را دوست دارد.