کد مطلب: 81118 تعداد بازدید: ۲۳۵

عزاداری شب عاشورای حسینی«ع» با تجمع بیش از هزار نفر از بانوان شهر در مدرسه علميه ثامن الحجج (ع) پارس آباد

پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴:۴۳
خانم سارا جاهد معاون فرهنگی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد از برگزاری مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی«ع» با حضور اساتید، طلاب و تجمع بیش از هزار نفر از بانوان شهر در این مدرسه علمیه خبر داد.

     به گزارش خانم سارا جاهد معاون فرهنگی مدرسه علميه ثامن الحجج(ع) پارس آباد - مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی«ع» با حضور اساتید، طلاب و تجمع بیش از هزار نفر از بانوان شهر با سخنرانی خانم زینب دیندار مدیر این مجموعه آموزشی برگزار شد.

 

      خانم زینب دیندار با تأکید بر اهمیت و عظمت واقعه عاشورا، به بیان ویژگی های اعتقادی و راهبردی امام حسین(ع) پرداخته و گفت: حزن و اندوه و گریه بر امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) فضیلت بسیار فراوانی دارد که به آن سفارش شده است.

 

       مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) با اشاره به آخرین کلمات امام حسین(ع) در وداع از اهل حرم، بیان داشت: امام حسین(ع) در خطبه شب عاشورا در بین اصحاب، خدا را به خاطر داشتن چنین اصحابی شکر کرده و آنان را برای آزمایش الهی و پیروزی در این آزمایش دعوت نمود.

 

       وی به دلداری امام حسین(ع) نسبت به اصحابش اشاره کرده و افزود: امام حسین(ع) در لحظات پایانی عمر گرانبهای خود به اصحابش فرمود: شما نگران نباشید دشمنان شما خوار می شوند و شما عزیز می شوید. دشمنانتان گرفتار می شوند و خدا به شما نعمت می دهد. از شما می خواهم شکوه نکرده و گله مند نباشید تا از ثوابتان کم نگردد.